امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81673
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۰
تعداد بازدید: 84
مهدی نفر - به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از حرف و حدیث‌های فراوان بالاخره هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس از سوی وزارت ورزش ...

مهدی نفر - به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پس از حرف و حدیث‌های فراوان بالاخره هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس از سوی وزارت ورزش انتخاب شد که 5 نفر این اعضا برای اهالی فوتبال ناشناخته بودند. یکی از این افراد سیاسی رئیس جدید هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس است که با وی صحبت های زیر را انجام دادیم:

فارس: چه اتفاقی افتاد که شما به هیأت مدیره پرسپولیس آمدید؟

موضوع خاصی نبود از ما دعوت کردند و با توجه به شناخت گذشته و نگاه وزارت ورزش پیشنهادهایی را به اینجانب دادند که من هم پس از بررسی‌های لازم از این پیشنهاد استقبال کردم و آمدم تا به یکی از تیم‌های بزرگ ایران و آسیا کمک کنم.

فارس: برخی‌ها اعلام کردند که شما با رابطه به هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس آمدید؟

من آمده‌ام کمک کنم و به این مسائل کاری ندارم. با تمام وجودم سعی خواهم کرد آن چیزی که از من خواسته شده به نحو احسن انجام دهم. پرسپولیس تیم بزرگی است و مطمئن باشید با تقسیم کاری که انجام شده همه با هم دست در دست یکدیگر و مخصوصا کمک هواداران سعی خواهیم کرد تا یک سال خوب را پشت سر بگذاریم.

فارس: خیلی‌ها دوست دارند بدانند نقش دقیق شما در هیأت مدیره چیست؟

سؤال خوبی بود اول باید این را اعلام کنم من اسپانسر باشگاه پرسپولیس نیستم و به خاطر این موضوع انتصاب نشدم. در هیأت مدیره دو نفر مشخص شدند که از طرف اسپانسر کارهای خود را اجرایی می‌کنند. پس انتصاب من ربطی به اسپانسر باشگاه ندارد. من آمده‌ام تا با پتانسیلی که در پرسپولیس است از شرایط اقتصادی این تیم به نفع پرسپولیس استفاده کنم. می‌خواهم شرایط اقتصادی پرسپولیس را فعال کنم تا این تیم بتواند روی پای خود بایستد و انشاءالله در سال‌های آینده پرسپولیس با کارهای اقتصادی‌اش قرص و محکم روی پای خود بایستد و پولش را تهیه کند. پرسپولیس پتانسیل زیادی دارد که با این همه هوادار باید به نظرم در شرایط اقتصادی جزو بهترین‌ها باشد.

فارس: خیلی‌ها از این حرف‌ها می‌زنند اما عمل نکردند.

ما با انگیزه اقتصادی آمده‌ایم من می‌خواهم به نفع باشگاه با کارهای اقتصادی برای خودش بهره‌برداری کنم. مطمئن باشید به هدفم خواهم رسید. چون با برنامه تصمیم گرفتم و به دعوت مسئولین وزارت ورزش و هیأت مدیره جواب مثبت دادم. در هیأت مدیره جدید خیلی از مسائل تقسیم کار شده که به نظرم با این برنامه خیلی راحتی می‌توانیم به هدف‌مان برسیم.

فارس: مثلا چه موضوعی؟

ببینید اسپانسر باشگاه از طریق برخی پتانسیل‌ها مانند تبلیغات تیم به نفع باشگاه استفاده می‌کند. از طرفی دیگر ما هم توانایی‌ها و ظرفیت‌های لازم را داریم تا از نظر اقتصادی پرسپولیس را به خودکفایی برسانیم. مطمئن باشید نمی‌خواهم از خودمان تعریف کنم اما می‌توانیم پرسپولیس را از لحاظ اقتصادی به جایی برسانیم که روی پای خود بایستد این هدف و آرزوی ماست.

فارس: حتما می‌دانید با این حرف‌ها انتظارات را بالا می‌برید؟

بله انتظارات از پرسپولیس و رئیس هیأت مدیره همیشه بالاست. ما باید سعی و تلاش خودمان را بیشتر کنیم تا به اعتمادی که به ما شده جواب بدهیم. ما به حاشیه‌ها کاری نداریم و فقط به خاطر خودکفایی پرسپولیس به نفع خودش آمده‌ایم. این شعار نیست و در عمل هم مطمئن باشید کارها را اجرایی می‌کنیم.

فارس: حتما شخصا پرسپولیسی‌ هم هستید؟

بله من پرسپولیسی هستیم و به این موضوع افتخار می‌کنم اما روزی خیالم راحت می‌شود که پرسپولیس از لحاظ اقتصادی با برنامه‌هایی که داریم روی پای خود بایستد. امیدوارم که به هدفمان بر اساس مرور زمان برسیم. حالا هر حرفی می‌خواهند بزنند.

فارس: دوست دارید به شما لقب عابربانک بدهند؟

من نمی‌دانم منظور شما از عابربانک چیست اما همین جا می‌گویم، پرسپولیس بزرگترین عابربانک آسیا و دنیا خواهد شد. این تیم با هوادارانش در سراسر ایران و حتی آسیا قابلیت زیادی دارد. ما باید سخت و با برنامه کار کنیم. باید از هواداران که سرمایه‌های اصلی باشگاه هستند به بهترین نحو استفاده کنیم. به همین دلیل موضوع بحث اقتصادی در اولویت کاری ما است تا انشاءالله بزرگترین عابربانک دنیا و حتی ثروتمندترین تیم آسیا و شاید جهان بتوانیم بشویم. با احترامی که برای گذشتگان قائلم شاید در این زمینه به خاطر ایرادهایی قبلا به اهدافمان نرسیدیم اما الان روی این بحث کار کرده‌ایم و مطمئن باشید با قدرت برای رسیدن به هدف‌مان رو به جلو حرکت می‌کنیم.

فارس: در این بین باید در زمینه ورزش هم بالاخره دخالتی داشته باشید؟

خیلی‌ها ایراد می‌گیرد که ما ورزشی نیستیم. من این را علام می‌کنم مگر مدیریت در ورزش مهم نیست. مگر در ورزش بحث اقتصادی ضرورتی ندارد. ما بزرگترین ثروت‌های دنیا را در اختیار داریم. ثروتی به نام هوادار اما متاسفانه از آنها خوب استفاده نکردیم. به نظرم در یک باشگاه آن هم به بزرگی پرسپولیس مسائل اقتصادی باید در اولویت قرار گیرد و من هم برای مدیریت اقتصادی آمدم و دوست دارم به من فرصت داده شود.

فارس: نظر شما درباره بدهی‌های باشگاه چیست؟

من ابتدا درباره امسال صحبت خواهم کرد. من از همه می‌خواهم اصلا به مشکلات مالی فکر نکنند. پیش‌بینی‌های لازم را انجام دادیم به هیچ عنوان در فصل جاری مشکل نخواهیم داشت. خیال همه راحت باشد و از طریق همین تریبون به همه اعلام می‌کنم انشاءالله مشکلات مالی نخواهیم داشت.

فارس: اما خیلی‌ها قبلا از این حرف‌ها زده‌اند و ماجرای بدهی‌ها چه می‌شود؟

این قولی است که من به تمام هواداران و شما می‌دهم. پرسپولیس در فصل جاری با پیش‌بینی‌ها مشکل مالی ندارد. درباره بدهی‌ها باید اعلام کنم تعهدات گذشته با ما است و باید حتما در قبال بازیکنان و برخی بدهی‌ها که مورد تائید است اعمال شود. سرلوحه کار ما در باشگاه پرسپولیس این موضوع است و مشکلی هم نداریم. بدهی‌های گذشته را تعهد کردیم که با مدیریت‌مان پرداخت کنیم و قطعا سعی خواهیم کرد به قول‌مان وفادار باشیم. با همین هیأت مدیره و کارهای اقتصادی که من با کمک دوستانم در خدمت باشگاه هستم تا به هدف‌مان برسیم.

فارس: خیلی‌ها می‌گویند هیأت مدیره پرسپولیس سیاسی است؟

من فرد سیاسی پررنگی را در بین هیأت مدیره نمی‌شناسم. بالاخره همه نوع مدیر در هیأت مدیره حال حاضر وجود دارد و ما می‌خواهیم به ما فرصت داده شود بالاخره با توجه به افراد سیاسی که من می‌شناسم به آن صورت در هیأت مدیره افراد سیاسی وجود ندارد.

فارس: اما این موضوع در کارنامه برخی افراد دیده می‌شود؟

مطمئن باشید این هیأت مدیره نیاز به فرصت دارد و من باز اعلام می‌کنم تا آنجایی که من شناخت دارم افراد سیاسی چندانی نمی‌بینم.

فارس: نظر شما در خصوص انتخاب رحیمی به عنوان مدیرعامل چیست؟

در جلسه هیأت مدیره اسم آقای رحیمی و دو نفر دیگر که موارد مشابه داشتند مطرح شد که رحیمی با توجه به سوابقش با اکثریت آرا به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب شد که با هماهنگی هیأت مدیره کارها را به جلو ببرد ما با همه یکدل شدیم تا پرسپولیس با آرامش لازم به هدفش برسد.

فارس: قول قهرمانی هم می‌دهید؟

من قول می‌دهم به تمام ملت بزرگ ایران و مخصوصا پرسپولیسی‌ها که در این فصل مشکلات مالی نخواهیم داشت و انشاءالله رویه پیشین را دنبال نخواهیم کرد. نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی می‌افتد اما با دستور کاری که در پیش گرفتیم اگر اتفاق خاصی پیش نیاید سعی می‌کنیم سال‌های آینده پرسپولیس روی پای خود بایستد الان هدف ما ایجاد شرایطی است که کادر فنی با آرامش کار خود را دنبال می‌کند.

فارس: با علی دایی؟

علی دایی فرد محبوب و بزرگ و حتی عزیز ایران است و الان با ما قرارداد دارد. ما به قراردادمان با این ورزشکار خوب متعهد هستیم. دایی برای تیم زحمت کشیده و ما از عملکرد ایشان راضی هستیم. من حتی برای اداره پرسپولیس دستورات لازم را به مدیرعامل صادر کردم تا همکاری‌های لازم را با دایی داشته باشیم.

فارس: خیلی سفت و محکم حرف می‌زنید؟

چون ما همه چیز را پیش‌بینی کردیم باز هم قول می‌دهم در فصل جاری مشکلات مالی نخواهیم داشت و سعی خواهیم کرد بسیار با حساسیت خاص مشکلات اقتصادی را حل و آنها را پلی برای موفقیت کنیم.

فارس: آیا شما به خاطر رفاقت با خادم رئیس هیأت مدیره شدید؟

من خادم را می‌شناسم و به ایشان ارادت خاصی دارم. اما منظور شما صحیح نیست و ربطی به حضور من در سمت ریاست هیأت مدیره و اصلا هیأت مدیره پرسپولیس ندارد. موضوعی که شما مطرح می‌کنید و منظور شماست بر انتخاب من حاکم نبود. من ارادت خاصی البته با فاصله با خادم داشتم اما منظور شما را قبول ندارم و حتی برخی مسائل که درخصوص حضور اعضا در یک جبهه خاص را مطرح می‌کنند.

فارس: منظورتان حضور اعضای هیأت مدیره در جبهه (منحله) مشارکت است؟

بله من این موضوع را قبول ندارم افرادی که من می‌شناسم سیاسی نیستند و در جبهه‌ای در کنار من نبودند فقط تنها کسی که خیلی زیاد اهل جنگ و سیاست است دکتر سلیمی است و حتی سابقه ورزشی هم دارد. آقای مونسان هم در کیش انجام وظیفه می‌کند و سوابق اجرایی دارد. کاظم‌پور هم عضو هیأت رئیسه خانه معلم است. پس به این مدیران باید فرصت داده شود چون برنامه‌های گسترده و ویژه‌ای دارند.

فارس: آیا این درست است که مونسان قصد داشت مدیرعامل یا رئیس هیأت مدیره شود اما این موضوع اتفاق نیفتاد و او ناراحت شد؟

خیر ایشان اصلا اعلام نکرد و موضوع را در جلسه مطرح نکرد که می‌خواهد مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شود. وقتی که اعضا برای انتخاب رئیس هیأت مدیره مقرر شد رای بدهند از همه خواستیم که آمادگی خود را برای ریاست اعلام کنند که من آمادگی خود را اعلام کردم و به این پست رسیدم. البته اگر آقای مونسان اعلام آمادگی می‌کرد قطعا با مدیریت ایشان و تجربه‌ای که دارد می‌توانست ریاست هیأت مدیره شود و من آمادگی داشتم که به ایشان رای بدهم. این همه ماجرا بود.

فارس: راستی چرا نام اسپانسر پرسپولیس شفاف مطرح نمی‌شود؟

من هم نمی‌توانم از این اسپانسر نام ببرم. به نظر من هم مسئله مهمی نیست که نام این اسپانسر فاش نشود. اما خود اسپانسر خواسته تا سر زبان‌ها نیفتد پس به من اجازه دهید نام این اسپانسر را نبرم انشاءالله ایشان بتواند به تعهدات خود عمل کند و سال خوبی را داشته باشیم.

فارس: در پایان اگر حرفی دارید بگویید؟

امیدوارم هواداران امسال پرسپولیس را حمایت کنند. مثل همیشه باشگاه بزرگ ایران را فراموش نکنند مطمئن باشید ما هم سعی می‌کنیم بزرگی اقتصادی این باشگاه را به وسعت آسیا و حتی جهان برسانیم و قطعا این تیم با هوادارانش پتانسیل این را دارد که با کارهای اقتصادی بی‌نیاز شود. امیدوارم به ما اجازه داده شود که کارهای خودمان را اجرایی کنیم تا بتوانیم آرامش را به باشگاه تزریق و در مسابقات پیش رو موفق باشیم. پرسپولیس در فصل آینده سه جام حساس باید به میدان برود که باید زمینه‌ها را برای آرامش این تیم مخصوصا از نظر مالی که مطمئن باشید این باشگاه بی‌نیاز خواهد بود فراهم کنیم.

انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها