امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81676
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 20
مهدی کرباسیان در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد دلیل اصرار دولت بر ثابت ماندن قیمت برخی محصولات ...

مهدی کرباسیان در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد دلیل اصرار دولت بر ثابت ماندن قیمت برخی محصولات صنعتی تا خرداد ماه، اظهار داشت: درست است که قیمت تولید محصولات صنعتی افزایش یافته ولی سیاست دولت این است که به منظور کمک به مصرف‌کنندگان، با استفاده از سهم تولید از درآمد هدفمند‌ی یارانه‌ها، قیمت کالاهایی را که در زنجیره تولید اثر می‌گذارد، تا مدتی ثابت نگه دارد.

وی تصریح کرد: البته این به معنی کاهش هزینه تمام شده تولید کارخانه‌ها نیست، بلکه دولت یارانه‌‌ای را به این بخش تزریق خواهد کرد.

کرباسیان افزود: برای اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی مانند برق و گاز بر روی قیمت کالاها اثر‌گذار نباشد، دولت بر ثابت ماندن قیمت مواد اولیه صنعتی تا خرداد ماه تأکید دارد.

وی ادامه داد: اگر از محل هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید کمک نشود، تولید‌کنندگان مجبورند قیمت محصولاتشان را اصلاح کنند.

وی تصریح کرد: یارانه نقدی به صنایع انرژی‌بر و صنایع تولید‌کننده کالاهای موثر در معاش مردم اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: این موضوع در دولت در حال بررسی است.

به گفته رئیس سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، اگر امکان پرداخت یارانه نقدی فراهم نباشد، قیمت‌ جدید محصولات محاسبه و اعمال خواهد شد که این رشد قیمت برای برخی کالاها 2 درصد، برای برخی 5 درصد و برای برخی دیگر نیز بیشتر خواهد بود.
انتهای پیام/م
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها