امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81678
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخش دیگری از کمک‌های کاروان زائران صلح سوریه که صرف خرید بسته‌های غذایی برای آوارگان فلسطینی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخش دیگری از کمک‌های کاروان زائران صلح سوریه که صرف خرید بسته‌های غذایی برای آوارگان فلسطینی ساکن در دمشق شده بود با همکاری «جمعیت خیریه کمک به ملت فلسطین» توزیع شد.

سید سلیم غفوری، دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده که مجری و هماهنگ کننده این کاروان در ایران به شمار می‌رفت، اعلام کرد: با توجه به اعلام نیاز طرف‌های سوری، عمده کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده صرف خرید دارو برای توزیع میان آوارگان سوری شد و بخشی از این کمک‌ها نیز با توجه به شرایط میدانی سوریه و وضعیت اسف‌بار پدید آمده برای آوارگان فلسطینی به خرید اقلام غذایی برای آنها اختصاص یافت چراکه متاسفانه بر اثر جنگ نیابتی موجود در سوریه بسیاری از آوارگان فلسطینی ساکن این کشور یک بار دیگر طعم آوارگی را چشیده‌اند و وضعیت اقتصادی و اجتماعی آنها به شدت نگران کننده است.

غفوری با تاکید بر اثرگذاری بالای چنین اقداماتی در راستای تقویت دیپلماسی عمومی کشور اظهار داشت: به طور خاص حضور انسان‌دوستانه در بحران سوریه از این جهت برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد که تصویر رسانه‌ای ما در رسانه‌های جریان اصلی دنیا تصویر مثبتی نیست و باید در جهت اصلاح آن حرکت کرد.

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده همچنین به اهمیت حضور مردمی و بشردوستانه ایران در بحران‌های بین‌المللی اشاره کرده و افزود: تجربه حضور هیئتی از هنرمندان و دانشگاهیان و فرهیختگان کشور در سوریه تجربه بسیار موفقی بود و بازتاب‌های مثبتی در کشورمان و برخی شبکه‌های ماهواره‌ای نظیر روسیا الیوم و المیادین و فلسطین الیوم و المنار و همین طور رسانه‌های سوری داشت.

گفتنی است در سه سال گذشته، میلیون‌ها نفر از مردم سوریه بر اثر تشدید درگیری‌ها و جنگ‌های شهری آواره شده و در اردوگاه‌های آوارگان در کشورهای لبنان، عراق، مصر، ترکیه و اردن و همچنین اردوگاه‌های داخل سوریه به سر می‌برند. سازمان جهانی غذا بحران فعلی سوریه را وخیم‌ترین بحران انسانی دهه‌های اخیر اعلام کرده و حدود نیمی از مردم این کشور در گرسنگی مفرط به سر می‌برند.

عکس‌های از توزیع این کمک‌های غذایی را در زیر می‌توانید ببینید:
 
  انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها