امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81694
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
«ابراهیم الجعفری»، رئیس فراکسیون پارلمانی همپیمانی ملی عراق پس از انداختن رای خود در صندوق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«ابراهیم الجعفری»، رئیس فراکسیون پارلمانی همپیمانی ملی عراق پس از انداختن رای خود در صندوق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: ائتلاف ملی در خدمت عراقی‌ها خواهد بود و به زیان هیچ ائتلافی یا جریان و جناحی عمل نخواهد کرد.

طایفه‌ای عمل نخواهیم کرد

وی تصریح کرد:  ما تمام توان خود را در این راه به کار بردیم که این ائتلاف در خدمت به مابقی ائتلاف‌ها و نه تضعیف آنها باشد و هیچ‌گاه قضایا و مسائل طایفه‌ای و حزبی و یا منطقه‌ای و قومی را سرلوحه فعالیت‌ها و اقدامات خود قرار ندهد.

جعفری افزود: قدرت ائتلاف ملی در این نهفته است که در خدمت به عراق و تمام طیف‌های آن باشد و عاملی در گرد آوردن و جمع کردن بیش از پیش جریان‌ها و گروه‌های سیاسی عراق باشد و تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا این ائتلاف را قدرتمند نگه داریم.

وی درباره برخی از جریان‌ها و نیروهای موجود در داخل ائتلاف که تلاش می‌کند، قدرتمندتر از مابقی باشد گفت:‌ رقابت در جای خود نمی‌تواند امری نکوهیده باشد، به شرط آنکه این رقابت به مانعی در برابر دیگران تبدیل نشود، اما در این بین اگر فردی یا جریانی در خود این شایستگی را می‌بیند که بر دیگران شایستگی دارد باید شایستگی‌های خود را نشان دهد.

جعفری درباره این سئوال که چه مشکلی وجود دارد فردی که در 2 دولت حضور داشته در دولت بعدی هم باشد، گفت: در قانون اساسی هیچ محدودیتی درباره حضور چندین دوره‌ای فرد در دولت‌های عراق وجود ندارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها