امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8170
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 91
ابوالفضل چمندی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ...

ابوالفضل چمندی، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه آرایش انتخاباتی با حضور گسترده طیف‌های سیاسی و حضور تمامی سلایق اولین گام پیروزی برای مردم و نظام را محقق کرده است اظهار داشت: انشاءالله حماسه سیاسی در سال 92 و در خرداد ماه توسط مردم نیز شکل خواهد گرفت.

وی افزود: اما مسئله با اهمیت که جنبش دانشجویی خود را موظف می‌داند آن را تبیین کند شاخص‌هایی است که بایستی رئیس‌جمهور آتی آنها را داشته باشد و هیچگونه بازگشتی به عقب نداشته باشد و آمدن هاشمی رفسنجانی یک بازگشت به عقب محسوب می‌شود. از ابتدای انقلاب تاکنون دولت‌هایی که بر سر کار آمدند نقاط قوت و ضعف متفاوتی داشتند اما همگی سیر صعودی برای رسیدن به آرمان‌های نظام و انقلاب را طی کردند. به همین دلیل حضور هاشمی را نه تنها مایه پیشرفت کشور که آن را یک عقبگرد در تمام حوزه‌ها می‌دانیم.

چمندی با تاکید بر اینکه آمدن هاشمی یعنی بازگشت به اقتصادی که تورم 50 درصدی را به مردم ارائه کرد و به جای برقراری عدالت در طبقات مختلف جامعه شکاف طبقاتی را افزایش داد، افزود: در دولت هاشمی رفسنجانی ثابت شده است که فضای بسته‌ سیاسی شکل گرفته بود که هیچ گونه انتقادی به دولت پذیرفته شده نبود و آمدن هاشمی رفسنجانی در سال 92 در تناقض با دموکراسی در ایران خواهد بود.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به فضای بسته سیاسی در دولت سازندگی تصریح کرد: هاشمی رفسنجانی در دوران هشت ساله کارگزاران نشان داده است که به هیچ عنوان تاب منتقد را ندارد و به طور چکشی با این موارد برخورد خواهد کرد. در دولت هاشمی رفسنجانی و حتی در عرصه آزادی سیاسی، پذیرش نظرات جمعی و نخبگان انقلابی محقق نخواهد شد و دولت وی به حلقه کوچکی محدود خواهد شد که به خواسته‌های مردم انقلابی ایران و نظرات جمعی نخبگان هیچ توجه نخواهد کرد.

وی افزود: یک سوال اساسی برای افکار عمومی وجود دارد و آن این است که چطور کسانی که در دولت دوم خرداد، هاشمی را منافی برقراری آزادی سیاسی می‌دانستند و مقالات تندی علیه وی می‌نوشتند، حال با گفتمان وی وحدت می‌کنند و شاهدیم که علنا رئیس‌دولت اصلاحات کنار شخصیتی قرار می‌گیرد که بسیاری از نظریه‌پردازان جریان اصلاح‌طلب وی را در این دوره قبول نداشتند.

چمندی با اشاره به دروغ بزرگ اصلاح‌طلبان تاکید کرد: این وضعیت نشان می‌دهد که دوم خردادی‌ها هشت سال تمام برای مردم یک نمایش مسخره و دروغینِ دموکراسی اجرا می‌کردند و بایستی من‌باب این دروغ بزرگ که تنها در جهت کسب قدرت در قوه اجرایی کشور گفته شد از مردم عذرخواهی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها