امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81709
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: خلیج فارس و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در مراسم روز ملی خلیج فارس اظهار داشت: خلیج فارس و مسائل آن موضوع مهمی است و اگر ما و کشورهای همسایه رویکرد درستی داشته باشیم می‌توانیم بهره‌های زیادی از آن ببریم.

وی با بیان اینکه خلیج فارس ظرفیت بزرگی است که همه می‌توانند از آن بهره ببرند، اضافه کرد: انگلیس پس از حضور پرتغالی‌ها در خلیج فارس با کشف نفت بر موج منفعت‌طلبی سوار شد.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بهره‌های اقتصادی از منابع منطقه زیاد است به همین دلیل نگاه سودجویانه زیادی بر این منطقه است و باید استفاده درستی از این منافع صورت گیرد چرا که برخی با استفاده نادرست از منابع و تعجیل در آن جیب دیگران را پر می‌کنند.

لاریجانی در ادامه با تاکید بر حفاظت از محیط زیست خلیج فارس افزود: امروزه در منطقه حضور کشتی‌های بیگانه تبعاتی را ایجاد کرده است.

وی گفت: منطقه خلیج فارس در این دهه اخیر در کانون توجه بوده است و در این یکی دو دهه شاهد جنگ‌افروزی بوده است.

لاریجانی ادامه داد: پایداری امنیت خلیج فارس باید بر محور امنیت درونی باشد و کشورهای منطقه باید بر این مهم تکیه کنند و روال در منطقه باید بر هم‌افزایی باشد نه مسابقه برای چنگ‌زدن به قدرت‌های بیرونی.

لاریجانی با اشاره به تلاش برخی از کشورها برای تغییر نام خلیج فارس گفت: این بازی اسم که برخی به دنبال آن هستند علی‌رغم این همه اسناد غیر قابل انکار که حتی خود بر آن اذعان دارند به این دلیل است که تصور می‌کردند که این اهرمی برای فشار سیاسی علیه ایران است.

وی افزود: ما به دنبال هیچ تنشی در منطقه نبوده و نیستم و امنیت و آرامش منطقه که به نفع همه است اولویت ایران است.

وی با بیان اینکه باید رویکرد در منطقه تعاملی باشد، گفت: در این صورت است که امنیت پایدار به وجود می‌آید و منافع اقتصادی همه تامین می‌شود و عزت همه حفظ خواهد شد.
انتهای پیام/88001/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها