امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81718
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۹
تعداد بازدید: 104
«موفق الربیعی»، عضو ائتلاف دولت قانون عراق، چهارشنبه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: این برای من ...

«موفق الربیعی»، عضو ائتلاف دولت قانون عراق، چهارشنبه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: این برای من افتخار است که جزء اولین مسئولان عراقی هستم که پای صندوق رای حضور می‌یابم و برای منافع مردم عراق و تشکیل دولتی قانونمند در کشور رای دهم.

مشاور سابق نخست‌وزیر عراق بر این باور است، هر رایی که به صندوق‌ها ریخته می‌شود، تیری بر قلب فساد و ناکامی و تروریسم از جمله گروهک داعش است.

الربیعی تاکید کرد که «امروز می‌توانیم رکوردی جدید از حیث حضور عراقی‌ها پای صندوق‌های رای ثبت کنیم و من از مردم عراق می‌خواهم به دولت قانونمند رای دهند، به ویژه آنکه کشور سال‌هاست با فساد و ناکامی و تروریسم و حضور گروه‌های تروریستی مواجه است و این امری نیست که بتوان ادامه آن را در کشور تاب آورد.

وی افزود: اگر اوضاع بر این منوال ادامه یابد، بدون تردید شاهد ادامه تروریسم و فساد و شکست و ناکامی خواهیم بود که رهاورد آن ادامه اداره ناکام و نادرست کشور و افزایش مشکلات مردمی در استفاده از خدمات مورد نظر از بین رفتن هرگونه احتمال رشد و پیشرفت و سازندگی است.

الربیعی تاکید کرد که مرحله آینده نیازمند نخست وزیری است که دارای تجارب امنیتی و مهارت‌های اقتصادی و توانایی در اداره امور و گروهی منسجم و قدرتمند است.

وی درباره مناسب‌ترین شخصیت برای اداره کشور گفت: اگر ائتلاف دولت قانون 100 کرسی پارلمان را به دست بیاورد، نخست وزیر «نوری المالکی» خواهید بود و در این راه ما نیازمند متحد کردن دیدگاه و یکپارچه کردن مواضع و برنامه در داخل ائتلاف هستیم و پس از آن به سراغ دیگر هم پیمانان خود مانند ائتلاف کردستان و چه بسا متحدون برویم.

الربیعی خاطر نشان کرد: دولت آینده باید دولتی قوی و قدرتمند و تاثیرگذار و منسجم با گروهی قدرتمند با برنامه‌ای سیاسی روشن و شفاف باشد، به گونه‌ای که مردم توان بازخواست این گروه را داشته باشند.

وی تاکید کرد: چنین دولتی را به هیچ وجه نمی‌توان دولت مالکی نامید بلکه این دولت، دولت احزاب سیاسی است، به گونه‌ای که 6 تا 8 وزیر از احزاب دیگر خواهد بود، به همین دلیل باید این دولت را دولت فرا جناحی نامید.

صبح امروز مرحله پایانی انتخابات پارلمانی عراق آغاز  و درهای حوزه‌های رای‌گیری به روی مردم باز شد تا 9039 نامزد نمایندگی پارلمان عراق برای کسب 328 کرسی با یکدیگر رقابت کنند.

انتخابات پارلمانی امروز عراق سومین انتخابات پس از سقوط رژیم بعث عراق و اولین انتخابات پس از خروج اشغالگران آمریکایی از این کشور در سال 2011 است.

مرحله نخست این انتخابات از روز یکشنبه گذشته آغاز شد و تا دوشنبه ادامه داشت و عراقی‌های ساکن 19 کشور خارجی آراء خود را اعلام کردند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها