امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8174
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 215
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور از اتحادیه اروپا انتظار دارد تا از قانون جدید غیردموکراتیک مصوبه پارلمان لتونی در خصوص شهروندان این کشور ارزیابی واقع بینانه‌ای داشته باشد.

پارلمان لتونی در تاریخ 9 ماه مه قانونی در مورد شهروندان تصویب کرد که برغم توصیه سازمان‌های بین‌المللی، از جمله کمیسار عالی سازمان امنیت و همکاری اروپا و شورای حقوق بشر شورای اروپا، اصلاحیه‌ای را برای قانون «مربوط به شهروندان» تصویب کرده که اعطای وضعیت تابعیت بطور خودکار به فرزندان «اتباع غیرشهرون» در آن در نظر گرفته نشده و همچنین شرایط قبول تابعیت، از جمله برای افراد بالاتر از 45 سال سخت تر شده و اکنون این افراد باید ثابت کنند که برای مدت 5 سال بطور دائم در این کشور سکونت داشتند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: این قانون که بر اساس آن دولت لتونی حق خودداری از قبول تابعیت افرادی که در حقیقت بخش لاینفکی از شهروندان این کشور هستند را برای خود قائل شده، بطور واضح اقدامی غیردموکراتیک است.

به عقیده مقامات دیپلماتیک روسی، بدین ترتیب دولت لتونی به تعمیق وضعیت نامناسب زندگی روس زبانان این کشور ادامه می‌دهد، در شرایطی که این مسئله در جامعه اروپا سابقه نداشته و این اقدام در واقع بی اعتنایی به تعهدات بین‌المللی مقامات ریگا در قبال قوانین اروپایی است. در این راستا مقامات اتحادیه اروپا باید در این زمینه بر دولت لتونی اعمال فشار کرده و مانع از اجرای چنین قوانین غیردموکراتیکی شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها