امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81749
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 131
محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به ...

محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیار مطلوبی در بودجه سال 93 برای حل مشکل طرح‌های نیمه‌تمام کشور و استان کرمان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: آیین‌نامه‌های اجرایی و دستورالعمل‌های مربوطه به دستگاه‌ها ارسال نشده و یا عملیاتی نشده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکید ویژه نمایندگان مجلس برای استفاده از ظرفیت‌های قانونی در بودجه برای اتمام طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه شده است، افزود: روش‌هایی مانند تهاتر، خرید خدمت، فروش و امثال آن مدنظر است.

وی افزود: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور از زمان ابلاغ دستورالعمل‌های بودجه باید برنامه زمان‌بندی مربوط به دستورالعمل مذکور را از استان‌های مختلف اخذ کند تا بتواند ارزیابی دقیقی از میزان اجرای دستورالعمل‌های بودجه حداقل در نیم سال اول سال 93 ارائه کند.

پورابراهیمی گفت: استاندار کرمان هم باید حداقل تا پایان شهریور ماه گزارش عملکرد کاملی از دستورالعمل‌های بودجه در زمینه سامان بخشیدن به طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی استان ارائه کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی با هدف کمک به تامین منابع مالی برای بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی ایجاد شد، عنوان کرد: به دلیل محدودیت‌های مربوطه به دستورالعمل‌های استفاده از اعتبارات این صندوق، نه‌ تنها کمکی به اجرای طرح‌های ملی و استانی نشده، بلکه خود به بزرگترین هزینه فرصت برای اقتصاد کشور تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: عدم استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در شرایط فعلی کشور نوعی خودتحریمی در اقتصاد ملی محسوب می‌شود که باید سریعا چاره‌اندیشی شود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی می‌تواند با کمک به تجهیز منابع بخش خصوصی این امکان را فراهم آورد تا طرح‌های نیمه‌تمام دولت با اعطای اعتبارات صندوق به بخش خصوصی و استفاده از اعتبارات غیردولتی تکمیل شود، گفت: فهرست کامل طرح‌های مذکور در نشست با مدیر صندوق توسعه ملی ارائه شده که برای پیگیری بیشتر این لیست به دفتر معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور نیز ارسال شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با عدم منطقی دانستن خروج شهرستان راور از لیست مناطق محروم کشور خاطر نشان کرد: با این اتفاق امکان خدمت‌رسانی به شهرستان راور به سختی و با چالش جدی مواجه شده است که باید تجدید نظر شود.
انتهای پیام/2446/ب30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها