امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81756
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم گرامیداشت ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در مراسم گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: هنر شهید مطهری هنر ممتاز زمان خود بود. او و شهید مفتح دو فردی بودند که به مباحثه با مارکسیست‌ها در دانشگاه می‌پرداختند.

وی افزود: در آن زمان دستگاه شاه بُعد الحادی مارکسیست‌ها را تقویت و با بُعد سیاسی آنها مقابله می‌کرد و یا شاهد بودیم که همین دستگاه شاه بُعد ضدروحانیت دکتر شریعتی را تقویت اما با بعد سیاسی او مقابله می‌کرد. در هر صورت جریان شناسی گفتمان‌ها از اقدامات مهم شهید مطهری بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه تصریح کرد:‌ ما از اول انقلاب چالش‌های زیادی داشتیم مانند دولت موقت، داستان بنی‌صدر، ماجرای منتظری، دولت سازندگی، دوره اصلاح‌طلبان، یکی دو سال احمدی‌نژاد و دولت امروز و نگاه‌هایی که این آقایان دارند.

سعیدی ادامه داد: در ماجرای منتظری امام (ره) با قائم‌مقام، شاگرد و محصول عمرشان درگیر شدند و باید ببینیم اختلاف امام(ره) با آقای منتظری چه بود و یا در قضیه دولت سازندگی تفکر تکنوکراتی کارگزاران چه چالش‌هایی را به وجود آورد.

وی با بیان اینکه اختلاف رفتاری زیادی در نگاه‌های آقایان می‌بینیم، گفت: دولتی می‌آید جلوی برخی فیلم‌ها و چاپ کتاب‌ها را می‌گیرد و دولت دیگر راه را برای آنها باز می‌کند. ریشه این‌ها اختلاف فکری و اعتقادی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اختلاف اصلی از دو نوع برداشت از حاکمیت دینی است که در ذهن مسئولین و افراد وجود دارد. یکی مردم‌سالاری دینی و دیگری مردم‌سالاری سکولار مانند تفکر بازرگان و منتظری.

وی خاطرنشان کرد: این دو دیدگاه متفاوت بر 5 حوزه سایه انداخته است که یکی از این حوزه‌ها اصول است. آیا ما اختیارات ولی فقیه را فراتر از قانون می‌دانیم یا نه؟ حوزه دیگر سیاست خارجی است که در این حوزه تفاوت‌هایی می‌بینیم و این سؤال مطرح است که آیا ما در قبال فلسطین یک تعهد اعتقادی داریم که باید از آن دفاع کنیم؟ آیا ما در قبال اسرائیل برای مقابله با این رژیم یک تعهد اعتقادی داریم؟ آیا ما در برابر آمریکا برای دفاع از منافع کشورمان تعهد اعتقادی داریم؟ که دو دیدگاه وجود دارد و این فراز و نشیب‌ها به همین دلیل است. یکی می‌گوید ضوابط بین‌الملل را بپذیرید و یکی می‌گوید این ضوابط برای ما قابل قبول نیست. به خاطر داریم که امام (ره) فرمود ما آمده‌ایم این پوسته جهانی را بشکنیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: حوزه سوم حوزه فرهنگ است. فرهنگ فقط حجاب نیست بلکه فیلم‌‌ها،‌جشنواره‌ها و کتاب‌ها و غیره است که باعث نگرانی مقام معظم رهبری شده است. حوزه دیگری که این دو دیدگاه بر آن سایه افکنده،‌ اقتصاد است. یک نگاه می‌گوید اقتصاد آزاد و دولتی که نظام سرمایه‌داری ایجاد می‌کند و نظام به دنبال آزادی اقتصاد است. حوزه آخری که این دو نگاه آن را متاثر می‌کند تیم اداره کشور اعم از استانداران، فرمانداران و مدیران است.

سعیدی در پایان اظهار داشت: مسئولین عقیدتی سیاسی باید جریانات انحرافی را به خوبی بشناسند تا بتوانند در حرکت‌های مختلف نقش خود را ایفا کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها