امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81771
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ابراهیم کارخانه‌ای ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان اظهار داشت: بودجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ابراهیم کارخانه‌ای ظهر امروز در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان همدان اظهار داشت: بودجه امسال کشور 780 هزار میلیارد تومان و بودجه عمومی 215 هزار میلیارد تومان بدون درآمدهای اختصاصی است که نسبت به سال گذشته که 210 هزار میلیارد تومان بوده تغییر چندانی نکرده است.

وی به تلاش‌های صورت گرفته در کمیسیون تلفیق بودجه اشاره کرد که باعث تحول در اعتبارات عمرانی روستایی شده و گفت: این اعتبارات بر اساس شاخص‌ها در نظر گرفته می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: برای استان همدان 93 میلیارد تومان اعتبار عمرانی اضافه شده که به صورت استانی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه با در نظر گرفتن این مبلغ، اعتبار استان به 200 میلیارد تومان افزایش یافته است، به تحویل به موقع بودجه به مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار داشتیم بعد از عید این بودجه ابلاغ شود اما علت این دیرکرد مربوط به اعتبار 3 هزار و 160 میلیارد تومان ماده 18 برنامه پنجم توسعه است که با توجه به شاخص‌ها تزریق خواهد شد.

کارخانه‌ای با اشاره به اینکه اعتبارات استانی را باید از طریق اعتبارات ملی کسب کرد، گفت: اگر به اعتبارات عمرانی بسنده شود به جایی نخواهیم رسید. از میزان بودجه اختصاصی کشور 70 هزار میلیارد تومان باید از طریق مالیات تأمین شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به افراد پردرآمدی که راهی برای گریز از مالیات پیدا می‌کنند، تصریح کرد: قانونی برای این دسته از افراد به منظور پرداخت مالیات وضع شده است.

وی به تدبیر دولت در تحقق میزان مالیات اشاره کرد و افزود: مالیات استان همدان به 44 میلیارد تومان افزایش یافته و به 330 میلیارد تومان رسیده است. با رعایت قانون در مورد افراد پردرآمد و رعایت حال افراد ضعیف و متوسط این میزان محقق خواهد شد.

وی به بحث نفت در بودجه امسال اشاره کرد و افزود: 40 درصد بودجه کشور باید از صادرات نفت خام معادل 78 هزار میلیارد تومان تأمین شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به نگاه رهبر و دولت به تولید داخل اشاره کرد و گفت: تا زمانی که نگاه ما به خارج باشد پیشرفتی را مشاهده نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در بحث اقتصادی نیاز به یک خودباوری داریم، تصریح کرد: باید برای تحقق مدیریت جهادی و پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی روحیه جهادی را در بین مردم و مدیران تقویت کرد. باید به دنبال طراحی نقشه‌های نوآورانه در عرصه اقتصادی کشور بود وگرنه با روحیه عادی نمی‌توان به اهداف مورد نظر رهبری در توسعه رسید.

این مسئول با تأکید بر اینکه مدیریت جهادی منجر به عزم ملی می‌شود، گفت: هر مدیری به اندازه‌ای که می‌اندیشد می‌تواند پویایی داشته باشد در غیر این صورت یک مدیر ایستا خواهد بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس ضمن اشاره به مشکل کم‌آبی در استان و استراتژیک خواندن محصول گندم گفت: باید بر اساس شرایط اقلیمی موجود، در تولید گندم روی پای خود بایستیم.

وی به روش خاک‌ورزی در تولید گندم اشاره کرد و گفت: با استفاده از این روش، با وجود بارش کم، شاهد تولید محصول بیشتری می‌شویم.

کارخانه‌ای توجه به روش خاک‌ورزی را به معنای ورود حاصل تحقیقات محققان به زندگی مردم دانست و تصریح کرد: باید شرایط را طوری برنامه‌ریزی کرد که با مدیریت منابع زیرزمینی، آینده بحرانی در عرصه آب نداشته باشیم.

وی به بحث سیاست‌گذاری در مسئله کاشت اشاره کرد و گفت: تا نقشه جامع علمی کشاورزی نداشته باشیم، نمی‌توان سیاست‌گذاری خوبی در این زمینه داشت.
انتهای پیام/89029/خ40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها