امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81774
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نیروهای مسلح در مراسم ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نیروهای مسلح در مراسم گرامیداشت هفته عقیدتی‌سیاسی که امروز (چهارشنبه) در تالار اندیشه دانشکده افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد، با یادآوری تاکیدات مکرر قرآن کریم به جایگاه علم، آموزش و قلم گفت: انسان با علم و علم‌آموزی ارزش یافت؛ هرچند ایمان و عمل صالح انسان را تا حدی بالا می‌برند، اما از یک مرحله به بعد علم است که باعث ارتقاء آدمی می‌شود و خداوند آن را مایه امتیاز انسان بر غیرانسان قرار داد.

وی تکریم جایگاه معلم را از حیث جانشینی در مقام پیامبران خواند و گفت: انبیا(ع) مامور شدند که پرده‌های جعل و نادانی را از جامعه بشری دور کنند و معلمان نیز همین راه را ادامه می‌دهند که مقام معظم رهبری نیز بارها از آن سخن گفته‌اند.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نیروهای مسلح گفت: برای آنکه علم علیه انسان به کار گرفته نشود باید در ظرف درست خود پرورش یابد؛ ما خداوند را به «رب‌العالمین» می‌شناسیم؛ علوم پایه در وجود انسان‌هایی رشد می‌کند که تزکیه شده باشند لذا این ابتکار خوبی بود که نام این دانشگاه را تربیت پاسداری گذاشتند والا به قول امام راحل هستند کسانی که علم توحید می‌آموزند اما در حقیقت مشرکند.

سردار وحیدی از تربیت به عنوان شکل‌دهنده شاکله انسان‌ها یاد کرد و ادامه داد: شاکله ترکیب زیبایی از تربیت و علم است و می‌توان از آن به شخصیت انسان نیز تعبیر کرد و حالا این تربیت می‌خواهد در مورد سپاه پاسداران رخ دهد، سپاهی که هویت انقلابی ایران است که انقلاب اسلامی را به جلو می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه اگر ماهیت انقلابی خود را از دست دهیم دیگر چیزی به نام انقلاب اسلامی نداریم بیان کرد: هویت، رمز و نمادی است که یک جامعه را می‌سازد که باید مجرای اَتَم و اکمل آن در سپاه باشد و در سپاه نخواهد بود الا اینکه در مجموعه پاسداری تجلی داشته باشد.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نیروهای مسلح حفاظت از انقلاب اسلامی را به معنی حفظ هویت انقلابی برشمرد و گفت: دانشگاه تربیت پاسداری نه فقط پاسدار تربیت می‌کند بلکه محلی است برای حفاظت از هویت انقلابی ایران.

وحیدی به توطئه‌های دشمن برای گرفتن هویت از جامعه ایران اشاره کرد و گفت: توصیه به بازگشت به جامعه جهانی به معنی کنار گذاشتن استکبارستیزی و استقلال‌طلبی و دست شستن از تلاش برای حاکم کردن افکار اسلامی است.

وزیر سابق دفاع این ایده را به معنی توقف صدور انقلاب دانست و با اشاره به اینکه دشمن می‌خواهد ما را از هویت انقلابی خود دور کند، تصریح کرد: تعابیر مقام معظم رهبری در این باب مسئولیت دانشگاه تربیت پاسداری را سنگین می‌کند چراکه اگر سپاه آینده توسط شما به صورت انقلابی ساخته شد انقلاب ما محفوظ خواهد بود و اگر ما به هر دلیل از این هویت کوتاه بیاییم بی‌تردید آمریکایی‌ها راهبرد خود را با آن تنظیم می‌کنند.

سردار وحیدی با یادآوری توان نظامی آمریکا با ارائه اعداد و ارقامی گفت: آمریکا شاید بزرگترین قدرت نظامی در طول تاریخ باشد اما چرا اکنون در برابر جمهوری اسلامی ایران صف‌آرایی کرده است؟ و ایران چگونه جلوی آنها ایستاده است؟

وی با نام بردن از استراتژی‌های گوناگون آمریکا پس از جنگ جهانی دوم در قبال ایران اظهار کرد: استراتژی سد نفوذ در برابر کمونیزم، کودتای 28 مرداد، استراتژی دو ستونی، ژاندارم منطقه و حقوق بشر پیش از انقلاب و نظم نوین جهانی، طرح داماتو، محور شرارت و تحریم‌های فلج‌کننده استراتژی‌های متفاوتی بوده است که آمریکا در برابر ایران به کار گرفته است.

وزیر سابق دفاع با طرح این سؤال که آیا آمریکا در جهت منزوی کردن ایران موفق بوده است یا نه؟ گفت:‌ آمریکایی‌ها هرجا وارد می‌شدند پیروز بودند اما امروز این کشور چه وضعی در دنیا دارد؟ آیا در عراق موفق بود یا مجبور شد خروج تعجیلی داشته باشد؟ آیا در افغانستان موفق شد سیاست‌های خود را اجرا کند؟ آیا سگ مزدور او توانست در لبنان موفق شود؟

وی این عدم موفقیت را ناشی از هویت انقلابی انقلاب اسلامی ایران خواند و تاکید کرد: طبق آمار و ارقام آمریکا اکنون باید در حوزه تهاجمی و ایران در حوزه تدافعی باشد اما این ایران است که توانسته است پیام استکبارستیزی را در دنیا گسترش دهد و اگر می‌خواهیم قدرت کشورها را ارزیابی کنیم باید این معیار را به عنوان یک عنصر قدرت محاسبه کنیم.

سردار وحیدی با اشاره به اینکه اگر کسی امروز این عنصر را در ارزیابی قدرت ایران و آمریکا محاسبه و دخیل نکند مرتکب اشتباه شده است، گفت: امروز اراده برتر متعلق به ملت ایران و سپاه به عنوان کانونی قدرت‌ساز است.

وی هوشیاری رهبر معظم انقلاب نسبت به سست نشدن حرکت تهاجمی و انقلابی کشور را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی را به سمت قله به پیش می‌برند.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی نیروهای مسلح با هشدار نسبت به تصور معکوس درباره ضعف و قدرت خود و دشمن گفت: ضعف امروز دشمن در از دست دادن قدرت پیش‌بینی است به عنوان مثال آنها تصور می‌کردند فتنه‌های سال‌های 78 و 88 پیروز می‌شود، اما اینگونه نشد لذا نباید برای دشمن توانمندی‌های فوق‌العاده تصور کرد.

وی فتح سنگرها یکی پس از دیگری را محصول حفظ روحیه تهاجمی و اطمینان اعتقاد به پیروزی دانست و خاطرنشان کرد: آینده انقلاب اسلامی در گرو آینده سپاه و آینده سپاه در گرو آینده پاسداران و آینده پاسداران در گرو کاری است که شما در دانشکده تربیت پاسداری می‌کنید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها