امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81787
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قوچان، مصطفی کواکبیان ظهر امروز در همایش «بررسی توافقنامه ژنو، بایدها و نبایدها» در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قوچان، مصطفی کواکبیان ظهر امروز در همایش «بررسی توافقنامه ژنو، بایدها و نبایدها» در جمع دانشجویان دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان اظهار کرد: برای بررسی بحث هسته‌ای باید گذشته آن مرور شود چون مدت‌ها در مذاکرات هسته‌ای در سردرگرمی، وقت تلف کردن و گرفتن عکس‌ با خانم اشتون بودیم.

وی ادامه داد: شعارهای دولت جدید در انتخابات باعث توقف این روند و طرح 3 هدف به رسمیت شناخته شدن حق قطعی ایران، برداشتن تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و گشایش دیپلماسی بوده است.

کواکبیان تصریح کرد: در مذاکرات فعلی پیشرفت‌هایی صورت گرفته اما آمریکایی‌ها اقدام به انجام مصاحبه و زدن حرف‌هایی کرده‌اند که جنبه رسانه‌ای و داخلی داشته و برای راضی‌کردن کشورهای عربی و صهیونیستی است.

وی با اشاره به این مطلب که تمام کشورهای مذاکره‌کننده با ایران به حق مسلم ایران در برخورداری از انرژی هسته‌ای اعتراف کرده‌اند، گفت: در مورد تحریم‌ها نمی‌توان ادعا کرد که کاملا برداشته می‌شود مثل بخش قطعات هواپیمایی یا سیستم‌های بانکی که هنوز کامل نشده اما این روند شروع شده است.

نماینده مجلس هشتم با یادآوری این موضوع که ایران خطایی نداشته که مورد تحریم‌های ظالمانه و قطعنامه‌ها واقع شود، خاطرنشان کرد: 5 کشور مذاکره کننده با ایران اعتقاد دارند که تا 20 سال آینده باید نظارت کرده و بحث و دخالت کنند در صورتی که ایران عضو NPT بوده و مذاکره‌کنندگان حق ندارند طرح 20 ساله بنویسند.

وی اضافه کرد: این کشورها نباید میزان غنی‌سازی را تعیین کنند البته ما نیازی به غنی‌سازی 20 درصد نداریم که اشتباه بعضی دوستان بوده که می‌گویند خون شهدای هسته‌ای از بین رفته در صورتی که این گونه نیست.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری یادآور شد: زمان برای راکتور تهران نیاز به سوخت داشتیم که خودمان تولید کردیم حتی صفحه سوخت بدست آوردیم و این فناوری در اختیار بوده اما برای توافق و نشان‌دادن حُسن نیت گفتیم فعلا لازم نیست.

وی افزود: اگر 5 کشور بگویند که حق غنی‌سازی نداریم وارد خط قرمزها شده‌اند چون نمی‌توان از حقوق مردم ایران پایین آمد.

کواکبیان با بیان این مطلب که صنایع دفاعی و نظامی شامل مباحث هسته‌ای نمی‌شود، گفت: 5 کشور حق دخالت در مباحث موشکی و نظامی ایران ندارند زیرا جزو مذاکره نبوده اما ممکن است مورد گفت‌وگو قرار بگیرد و آنها را از نگرانی در بیاوریم.

وی اضافه کرد: اگر احساس شود که روند پیش‌گرفته شده توسط دولت باعث مخدوش شدن منافع ملی و عزت مردم شده باید به صحنه بیاییم که این اتفاق نخواهد افتاد و روند ختم به خیر می‌شود.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس هشتم تأکید کرد: قطعا اسراییلی‌ها از توافقنامه خوششان نمی‌آید پس اگر قرار بود در راستای از دست‌دادن عزت و حکمت قدم برداریم اسراییل باید خوشحال می‌شد و اگر قرار بر تعطیلی مراکز هسته‌ای بوده خودمان اعتراض می‌کردیم اما تواقفی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به این موضوع که وی جزو کسانی است که با صندوق‌های رای و انتخابات قهر نخواهد کرد، تصریح کرد: اگر احمدی‌نژاد می‌خواهد مرد و مردانه حرف بزند حزب تشکیل بدهد و من برای تک‌تک حوزه‌های انتخابی از حزب مردم‌سالاری نماینده معرفی می‌کنم.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری ادامه داد: وزیر اقتصاد از شناسایی 10 میلیون پولدار خبر داده و پس از ثبت‌نام 73 میلیون نفر می‌گویند به همه یارانه می‌دهیم این همان ادامه خط احمدی‌نژاد است.

وی تأکید کرد: عدالت‌خواهی این نیست که هر روز به آقای ظریف گیر بدهیم بلکه عدالت‌خواهی این بوده که 3 هزار میلیارد تومان چه شده و مشکل پرونده بیمه، تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی و... چه شده است؟
انتهای پیام/2202/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها