امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8179
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 171
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دبیر کل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست با اعزام هزار و 126 نیروی اضافی از نیروهای حافظ صلح به منطقه ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دبیر کل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواست با اعزام هزار و 126 نیروی اضافی از نیروهای حافظ صلح به منطقه مورد مناقشه ابیی در مرز بین دو سودان موافقت کند.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: منطقه ابیی شاهد درگیری‌های خونبار بین گروه‌های رقیبی است که همچنان مسلح هستند و با یکدیگر خصومت دارند.

شمار نیروهای سازمان ملل مستقر در ابیی به حدود چهار هزار نفر می‌رسد که بیشتر آنها اتیوپیایی هستند.

در گزارش بان کی مون به شورای امنیت آمده است: حضور گروه‌های مسلح در ابیی همچنان تهدید قابل ملاحظه‌ای به شمار می‌رود، بنابراین تحکیم قدرت نیروی صلحبان بین‌المللی را می‌طلبد.

در اوایل ماه مه جاری رهبر قبیله بزرگ دینکا و یک نیروی صلحبان اتیوپیایی در منطقه ابیی در کمین افرادی از قبیله رقیب المسیریه کشته شدند.

رئیس جمهور سودان جنوبی و بخش زیادی از مقامات بلندپایه سیاسی و نظامی این کشور از قبیله دینکا هستند.

اوضاع در منطقه ابیی همچنان عامل تنش بزرگ بین  دو کشور سودان و سودان جنوبی است که از ماه ها پیش در حل اختلافات مرزی خود با مشکل مواجه هستند.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: برگزار نشدن همه پرسی برای تعیین سرنوشت ابیی همچنان تلاش‌ها برای حفظ امنیت و تامین ثبات اوضاع انسانی در این منطقه را نابود می‌کند.

وی تاکید کرد: خارطوم و جوبا نباید اجازه بدهند که عناصر مسلح غیرقانونی وارد ابیی شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها