امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81800
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش فارس، مراسم تغییر نام خیابان بهبودی به نام شهید سرلشکر بدایار بهبودی باحضور خانواده این شهید، مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته ...

به گزارش فارس، مراسم تغییر نام خیابان بهبودی به نام شهید سرلشکر بدایار بهبودی باحضور خانواده این شهید، مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته نامگذاری معابر شهر تهران،  الهه راستگو عضو شورای شهر تهران، شهرام گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، امیر حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش و ملکی شهردار منطقه 2 صبح امروز برگزارشد.

در این مراسم مجتبی شاکری با بیان اینکه آنچه که امروز در اینجا می گذرد آغاز یک تحول بزرگ است، خطاب به اهالی خیابان بهبودی گفت:  اهالی این خیابان از امروز خاطرات شهید و شخصیت والای ایشان را با گذر از این معبر به یاد می آورند و با نگاهی به نام آن شهید به عظمت شهدا بیش از پیش پی خواهند برد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این نهضت نامگذاری می تواند در سبک زندگی و رفتار اجتماعی ما موثر باشد، گفت:  : تهران 14 دروازه به نام 14 معصوم داشته است ، همچنین 114 برج و بارو به نام 114 سوره قران در این شهر بوده است که به لطف الهی در کمیته نامگذاری برنامه ریزی شده  که طی یک برنامه منظم و منسجم ضمن شناسایی این 14 دروازه و 114 برج و بارو تهران با یک مبنای جدید تعریف  و دوباره نام معصومین و سوره های قرانی احیا شود .

وی با تاکید بر اینکه تهران از دیرباز در دین داری و زیرسایه قران بودن زبانزد است، گفت: به لطف خدا ایده های جدیدی در نظر گرفته شده که امیدواریم با مشارکت شهروندان به زودی محقق شود .

شاکری در ادامه سخنانش به بزرگراه امام علی (ع) اشاره و گفت: این بزرگراه 31 پل دارد که بر این اساس با نامگذاری هر پل به نام مرکز یکی از استان ها کل ایران را در دامان بزرگراه امام علی (ع) خواهد نشست.

وی افزود: پس از تصویب این طرح طی مراسمی برای رونمایی از نام هر پل اقدام  و نمادی از هر استان  بر روی این پل ها نصب می شود .

شاکری افزود : امیدوارم این کار جمعی که آغاز شده با شکوه ادامه یابد و همه مناطق شهرداری برای اینکه هویت منطقه شان مشخص شود سرمایه گذاری کنند و مردم با همکاری بسیج و مساجد محله معابر را فقط یک نام نبینند و یک سبک زندگی رامورد ملاحظه قرار دهند تا به لطف الهی تحول فرهنگی و اجتماعی را رقم بزنیم .

همچنین در این مراسم امیرحیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش درخصوص ویژگی های اخلاقی شهید سرلشکر بدایار بهبودی گفت: ایشان یک الگوی مجسم از اخلاص در عمل ، تقوی ، ولایتمداری ، پایمردی و شجاعت بود و یکی از شیعیان شیفته امام علی(ع) بود که با اخلاص عمل به ایشان اقتدا می کرد .

در این مراسم از خانواده شهید بدایار بهبودی تقدیر به عمل آمد و تابلوی نام ایشان بر خیابان بهبودی نصب شد.

بر اساس این گزارش ، این خیابان به نام یکی از افراد خاندان پهلوی و رضا شاه بود و به دلیل اعتراض شهروندان برای تغییر نام قدیمی، شورای شهر تغییر نام خیابان بهبودی را به نام شهید سرلشکر بدایار بهبودی به تصویب رساند  هم اکنون این خیابان به نام این شهید مزین شده است .

سرلشگر بهبودی در سال 62 به شهادت رسید. وی فرمانده تیپ لشکر 81 زرهی کرمانشاه بوده است و محل شهادت وی میمک و در عملیات محرم بوده است .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار