امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81802
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در دیدار با سرپرست کمیته امداد امام خمینی اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در دیدار با سرپرست کمیته امداد امام خمینی اظهار داشت: خدا در اعمال انسان‌ها به عمل احسن ایشان بها می‌دهد.

وی افزود: دنیا عالم امتحان است و در این امتحان گسترده هم از فقرا آزمون می‌گیرد و هم ثروتمندان را امتحان می‌کند، می‌خواهد فقرا را به گونه‌ای بسنجد که تا چه اندازه حاضر هستند صبر کنند و دین خود را با دنیا معامله نکنند.

این مدرس حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند دعا کردن بندگانش را دوست دارد، گفت: خداوند به دلیل علاقه‌ای که به بندگانش دارد از آنان می‌خواهد برای خود و دیگران دعا کنند تا استجابت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش به سفارش امام صادق (ع) در وصیتی که به اصحابش کرده بود اشاره و ابراز داشت: در این وصیت نامه از اصحاب خواسته شده بود که محبت مسلمانان مسکین را در دل خود قرار دهید زیرا که اگر ایشان را کوچک بشمارید دین شما لرزیده است و اگر کسی آنها را کوچک بشمارد خداوند او را کوچک می‌شمارد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تقدیر از زحمات کمیته امداد امام خمینی در شناسایی و رفع محرومیت‌ها بیان داشت: این نهاد انقلابی بخشی از مشکلات جامعه که به محرومیت و فقر ارتباط دارد را جبران کرده و نسبت به رفع این مشکلات اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در کنار خدماتی که انجام می‌دهد دارای ضعف‌ها و آسیب‌هایی هم هست گفت: باید این مسائل را با رهبر معظم انقلاب در میان بگذارم و سپس تذکرات لازم را در این زمینه خدمت مسئولان بدهم.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم به برخی چهره‌های شاخص علما و یا بزرگان در مناطق گوناگون اشاره کرد و گفت: باید هیئتی تشکیل شده و با این بزرگان جلسه گذاشته و نظریات ایشان را در مورد جلب نذورات و زکات به کمیته امداد امام خمینی جمع‌آوری و سپس به مردم ابلاغ کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که چنین اقدامی انجام شود استقبال فراوانی هم از سوی مردم خواهد شد و این بزرگان مشوق مردم برای پرداخت زکات و نذوراتشان به کمیته امداد امام خمینی هستند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی از مسئولین کمیته امداد امام خمینی خواست تا از تشریفات و خرج‌های اضافه در مراسم‌ها پرهیز کنند تا تاثیر منفی در جامعه نداشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان کمیته امداد امام خمینی خواست تا بیش از پیش نسبت به فقرزدایی در جامعه اهتمام داشته باشند و جامعه را به سمت و سویی ببرند که دیگر مردم شاهد فقرای دوره گرد که در کنار خیابان‌ها دست نیازمندی مقابل مردم بلند می‌کنند نباشند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: کمیته امداد باید در شناسایی و پوشش دادن ایشان دقت فراوانی داشته باشد تا متوجه شوند که این اشخاص فقیر واقعی بوده یا با قرار گرفتن در زمره فقرا به کسب و کار مشغول هستند.

انتهای پیام/78005/ر40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها