امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81803
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مراسم تکریم و معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، احمد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مراسم تکریم و معارفه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، احمد مسجدجامعی رئیس شورای شهر تهران و جمعی از اعضای شورای شهر و همچنین حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی استاد اخلاق در ایوان شمس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به خدمات ارزشمند سیدمحمدهادی ایازی معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: بنده شهادت می‌دهم که آقای ایازی در مدت مسئولیتشان از مشورت نخبگان استفاده کرده و در این مدت سندهای خوبی در حوزه مشورت دین، تدوین شده است به طوری که این اسناد مورد توجه نهادهای بالادستی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: نگاه انقلابی، ولایتمداری و صادق بودن معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد ایازی بوده است.

حجت‌الاسلام خاموشی خاطرنشان کرد: خوشبختانه محمدباقر قالیباف شهردار تهران در کارهای فرهنگی و اجتماعی زبان‌زد هستند و در زمان فعالیت وی در شهرداری تحولات خوبی صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام خاموشی در ادامه به اقدامات انجام شده در بخش فرهنگ و اجتماعی در شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران توانسته است در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری گام برداشته.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی در زمان مدیریت ایازی اظهار داشت: این تحولات در بخش‌های مختلف بوده که شهر تهران را به جایگاه خوبی رسانده است.

وی با بیان اینکه معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران انصافا عملکرد خوبی را در این حوزه داشته است گفت: بنده از نزدیک شاهد اقدامات وی بودم و این در حالی است که ایازی هماهنگی‌های خوبی را با سایر ادارات داشته است.

حجت‌الاسلام ناصحی تصریح کرد: در حال حاضر در شهر تهران مشکلی وجود دارد که آن هم نبود مسئول اصلی فرهنگ در شهر است به طوری که ما نمی‌دانیم مسئولیت فرهنگ در شهر تهران به عهده کدام دستگاه از جمله وزارت آموزش و پرورش، مرکز رسیدگی به امور مساجد، اوقاف، وزارت ارشاد و... است؟!

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه این مراسم سیدمحمدهادی ایازی معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران پشت تریبون قرار گرفت و در ابتدا از شهردار تهران به دلیل اعتماد وی تشکر کرد.

وی تصریح کرد: بنده لازم می‌دانم از سرور ارجمند قالیباف تشکر کنم که این چندسال بنده را تحمل کردند و توفیق خدمتگذاری را برای من فراهم کردند.

وی تصریح کرد: اگر در این مدت کاری شده است حاصل تلاش همه پرسنل مجموعه اجتماعی و فرهنگی شهرداری بوده و اگر قصوری هم بوده متوجه بنده بوده است.

ایازی تصریح کرد: از تمامی شهروندان تهرانی، اندیشمندان، علما، روحانیون، ورزشکاران و... که ما را در امر توسعه فرهنگ همراهی کردند تشکر می‌کنم.

معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: پس از بنده کسی بر مسند این معاونت قرار خواهد گرفت که در 4 سال گذشته و به صورت شب و روز بنده را همراهی کرده و خوشحالم که  قالیباف، شخصی را برای معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزیده است که وی در این زمینه دارای تجارب خوبی است.

وی ادامه داد: قطعا اگر همراهی مشارکت مردم نبود ما نمی‌توانستیم به جایی برسیم و این در حالی است که ما در این مدت و با همراهی 374 محله کار را به مردم واگذار کردیم و قطعا استمرار این وضعیت موجب شکوفایی بیشتر در سطح شهر تهران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی سخنران دیگر این مراسم بود که پشت تریبون قرار گرفت. در ابتدا اظهار داشت: در زمان حاضر معضلات جدیدی بر مشکلات قدیم افزون شده و دشمنان دو هدف دارند.

وی همچنین از روحانیون فعال در شهرداری تهران خواست که با تواضع کار کنند و با مردم همراه باشند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام امرودی معاون جدید امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از اعتماد شهردار تهران برای سپردن این سمت به وی تشکر کرد و اظهار داشت: من خود را خادم در این مجموعه می‌بینم.

وی تصریح کرد: برنامه‌های متعددی برای معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران پیش‌بینی شده که در زمان مناسب و در جلسات بعدی آنها را بیان خواهم کرد.

حجت‌الاسلام امرودی تصریح کرد: از جمله ویژگی‌هایی را که می‌توان در مورد ایازی (معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران) اشاره کرد خستگی‌ناپذیری و مهربان بودن و سختکوشی وی است.

معاون جدید امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه از پشتیبانی‌های شورای سوم در حوزه فرهنگی و اجتماعی و همچنین برنامه‌های شورای چهارم تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه این مراسم محمدباقر قالیباف شهردار تهران با اشاره به خدمات ارزشمند ایازی در مدت مسئولیتش در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار داشت: خدمات ایازی از دو جهت مورد توجه قرار دارد یکی اینکه این خدمات صادقانه و مجاهدانه بود و دیگری اینکه در زمان ایازی از مشارکت مردم در عرصه فرهنگی و اجتماعی استفاده شد.

وی تصریح کرد: کارهای زیادی در زمان مسئولیت ایازی صورت گرفته است که مهمترین اتفاق در حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی رویکرد محله‌محوری بوده است.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در آغاز فعالیت بنده در شهرداری تهران تاکید داشتم که باید شهرداری تهران از یک سازمان خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شود که الحق و والانصاف ایازی و همکارانش با بسترسازی، شبکه‌سازی و ساختارسازی از کوچک‌ترین سطوح در محلات تا اقشار مختلف شرایطی را فراهم کردند تا شهرداری از یک سازمان خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شود.

قالیباف ادامه داد: هم‌اکنون ریل‌گذاری درست و دقیقی برای حرکت فرهنگی و اجتماعی در شهر فراهم شده است.

وی در ادامه به سابقه دوستی خودش با ایازی اشاره کرد و گفت: آشنایی ما به بیش از 35 سال قبل برمی‌گردد از دوران آغازین پیروزی انقلاب بنده توفیق آشنایی با وی را داشتم و همکاری نزدیک در عرصه‌های مختلف داشتیم.

قالیباف تاکید کرد: این آشنایی من با ایازی باعث شد که فشار مضاعفی در کار به وی داشته باشم که به سهم خودم از تلاش این برادر عزیزم تشکر می‌کنم.

شهردار تهران ادامه داد: انصافا زیرساخت‌هایی که در این دوره اتفاق افتاده است قابل تقدیر است که این زیرساخت‌ها در همه عرصه‌ها از جمله مساجد، حسینیه‌ها هیئت مذهبی، سالن‌های تئاتر سینما، کتابخانه، آمفی‌تئاتر‌های متعدد بوده است ضمن اینکه همه این کارها با اولویت مناطق جنوبی تهران صورت گرفته است و براساس آمار چندین میلیون مترمربع در این مدت بنا ساخته شده است که بی‌نظیر است.

وی افزود: قطعا آقای ایازی از شهرداری نخواهند رفت و وی از این پس به عنوان مشاور عالی بنده که قبلا هم حضور داشتند در شهرداری خواهند ماند و به عنوان رئیس گروه مشاورین به من کمک خواهند کرد.

شهردار تهران در ادامه این مراسم از حجت‌الاسلام ناصحی رئیس سابق مراکز امور دینی در شهرداری تهران به دلیل خدمات متعددش تشکر کرد و گفت: از این پس نیز حجت‌الاسلام صادق‌زاده در این سمت خدمت خواهد کرد.

قالیباف در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه کشور ما یک کشور مقتدر و قوی است اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی، شهدا، رهبری حضرت امام این کشور در دنیا عزت پیدا کرده است و در واقع همه دشمنان به دنبال حذف و شکست انقلاب و نظام بوده‌اند و این در حالی است که در حال حاضر ناگزیرند در پشت میز مذاکره بنشینند و سخن بگویند و بپذیرند این نظام و مردم حرف زور را نمی‌پذیرند.

شهردار تهران تاکید کرد: این نظام از قدرت و سابقه تمدنی قابل توجهی بهره‌مند است و قرار گرفتن ایران در موقعیت جغرافیایی که کشور را به یک کشور قدرتمند در منطقه تبدیل کرده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه در سطح جامعه موضوعاتی می‌بینیم که همه ناراحتیم و زیبنده نظام، مردم، عظمت و قدرت انقلاب اسلامی نیست و اینجا است که نقش فرهنگ در جامعه نقش بی‌بدیلی است.

قالیباف افزود: اساس استقلال یک کشور استقلال فرهنگ آن است و در واقع استقلال اقتصادی و سیاسی در گرو استقلال فرهنگی است و از این منظر رسالت سنگینی به عهده ما گذاشته شده است.

شهردار تهران تصریح کرد: باید در حوزه فعالیت‌های فرهنگی به یکپارچگی برسیم و این یکپارچگی در حوزه برنامه‌ریزی، نظارت، اجرا، تعاملات و مطالعات باشد.

به گزارش فارس در ادامه این مراسم از سیدمحمدهادی ایازی معاون سابق امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران توسط شهردار تهران، رئیس شورای شهر و جمعی از مسئولان قدردانی شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها