امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81804
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، محمود گلزاریان پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد ساماندهی جوانان ایلام در گفت‌وگو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، محمود گلزاریان پیش از ظهر امروز در حاشیه نشست ستاد ساماندهی جوانان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: تسهیل در امر ازدواج دو بخش عمده دارد یک بخش آن معیشتی و شامل اشتغال مسکن وام ازدواج و هزینه جهیزیه است.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: مسائل نرم‌افزاری و فرهنگی ازدواج از دیگر نیازهای ازدواج بوده که می‌توان به آموزش و مشاوره‌های ازدواج و بعد از ازدواج اشاره کرد.

وی ادامه داد: دولت در قسمت آموزش‌های ازدواج و آموزش‌های پس از ازدواج و مشاوره‌های همسرگزینی و حتی مسائل بعد از طلاق بسته‌های‌ آموزشی مناسبی را توسط اساتید دانشگاه آماده کرده است.

این مسئول اضافه کرد: موضوع اشتغال جوانان را با کمک سازمان‌های کارآفرین از جمله تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری کرده و کار اصلی این ستاد پیگیری این امور به صورت فرابخشی است.

گلزاریان تصریح کرد: مشکلاتی در حوزه وام ازدواج در گذشته وجود داشته که مصمم به برطرف کردن آن هستیم و سعی می‌کنیم از ظرفیت اوقاف و امور خیریه و خیرین ازدواج مسائل معیشتی ازدواج را سامان بخشیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص سایت‌ها و موسسات همسریابی نیز گفت: موضوع همسریابی به صورت سنتی در خانواده‌ها انجام می‌شود و اولیا معمولا این کار را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: اما چون جامعه گسترده شده و جوامع توسعه یافته‌اند برای دختران امروز یافتن همسر سخت‌تر شده است که لازم است دولت با ورود به این موضوع در راستای رفع این دغدغه تلاش کند.

گلزار تصریح کرد: در سوره نور نیز صریحا آمده است که همه جامعه باید در موضوع ازدواج کمک کنند، در موضوع همسریابی سایت‌ها و موسساتی در کشور فعال  شده‌اند که با بررسی‌های انجام شده مشخص شده است که همه این سایت‌ها فعالیت نادرستی دارند و هیچ سایتی حق فعالیت در این راستا را ندارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: پلیس امنیت اخلاقی نیز در جریان این موضوع قرار گرفته که باید مانع فعالیت این نوع سایت‌ها و موسسات همسریابی شود، این دستگاه نیز به سهم خود برنامه‌ریزی‌هایی در این راستا انجام داده است.

وی ادامه داد: سعی می‌شود با راهکارهای جدیدی که با فرهنگ اسلامی و ایرانی ما همخوانی داشته باشد موضوع همسریابی را ساماندهی کرده و مانع فعالیت سایت‌ها و موسسات غیر قانونی در کشور باشیم.

انتهای پیام/2246/ی30
برچسب ها:
آخرین اخبار