امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81805
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه زنان امروز همپای مردان در تولید فعالیت دارند گفت: در جهان عده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه زنان امروز همپای مردان در تولید فعالیت دارند گفت: در جهان عده زیادی از زنان با انجام کار برابر با مردان دستمزد کمتری دریافت می کنند.

وی با تأکید بر اینکه نرخ مشارکت نیروی کار زنان از 57 درصد در سال 1990 به 55 درصد در 2012 کاهش یافته است اظهارداشت: بر اساس یافته‌های آمار گیری نیروی کار در سال 92 نرخ مشارکت زنان 12.3 درصد بود.

مولاوردی ادامه داد: هم اکنون 23.1 زنان شاغل در کشاورزی و 53.9 در خدمات فعالیت می‌کنند با این وجود نرخ بیکاری دختران 15 تا 24 سال در سال 90 معادل 46 درصد بود که نشان دهنده تمایل زنان برای ورود به بازار کار است.

وی افزود: طبق سرشماری سال 90، 12.1 درصد زنان ‌شاغل سرپرست خانوار هستند و 82 درصد از زنان سرپرست خانوار بیکار هستند که می تواند تبعات و آسیب‌های اجتماعی به دنبال داشته باشد.

معاون رئیس جمهور از افزایش دختران فارغ التحصیل دانشگاهی و بالا رفتن سن ازدواج سخن گفت و تصریح کرد: در حال حاضر لایحه حمایت از زنان سرپرست خانوار در قالب تشکیل کمیته‌ای با وزارت کار در دست تهیه قرار دارد.

مولاوردی با تأکید بر لزوم تقویت تعاونی‌های زنان، حمایت از زنان عشایر و روستایی و حمایت از سیاست‌های تشویقی از زنان کارآفرین گفت: فقدان قراردادهای شفاف، عدم اجرای حداقل‌های قانون کار، محرومیت از بیمه‌های اجتماعی و برخورداری از شرایط عادلانه کار مواردی است که باید درباره زنان پی گیری شود.

وی در پایان سخنانش از ایجاد کانون‌های اشتغال و بازارچه‌های شغلی برای زنان و دختران در شهرستان‌ها و استان‌ها خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها