امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8181
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 208
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «استار اند استریپس»، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا بعد از ظهر روز گذشته (جمعه) در واکنش به آمارهای رو ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «استار اند استریپس»، «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا بعد از ظهر روز گذشته (جمعه) در واکنش به آمارهای رو به رشد تجاوزهای جنسی صورت گرفته میان نظامیان این کشور، با ادعای اینکه رهبران نظامی آمریکا از وجود چنین مشکلی ناامید و خجالت زده هستند، اذعان کرد که سران ارتش در بسیاری از موارد در متوقف کردن تجاوزهای جنسی با شکست روبرو شده اند.

بر اساس این خبر، هیگل، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا پنج شنبه هفته گذشته در کاخ سفید با یکدیگر دیدار کردند و به بررسی بحران تجاوز جنسی در ارتش این کشور پرداختند و اوباما در این نشست اعلام کرد که راه حل ساده و معجزه آسایی برای حل مشکل تجاوز جنسی در میان نظامیان ارتش آمریکا وجود ندارد.

این در حالیست که جدیدترین آمارهای پنتاگون نشان می دهد که در طول سال گذشته میلادی 26 هزار عضو ارتش آمریکا قربانی تجاوز جنسی شده اند.

هیگل همچنین صبح روز گذشته نیز با یک هیئت جدید که مسئول تجدید نظر در مدیریت پرونده های تجاوز جنسی توسط ارتش است، جلسه تلفنی داشت.

در ادامه این خبر آمده است که وزیر دفاع آمریکا روز گذشته یادداشتی را به رؤسا و وزرای بخش های مختلف ارتش فرستاد و به آنها دستور داد تا مانع از وقوع تجاوزهای جنسی شوند و طرح هایی را به کار گیرند که شامل دوره های بازآموزی و مرور صلاحیت ها و شرایط نظامیان استخدام شده فعلی در ارتش و همچنین ایجاد فضایی از عزت و احترام در تمام محیط کاری وزارت دفاع آمریکا باشد. بر اساس یادداشت هیگل،‌ اجرای این طرح ها باید تا تاریخ 1 جولای سال جاری تکمیل شود.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز بعد از ظهر روز گذشته با حضور در کنفرانس مطبوعاتی پنتاگون اعلام کرد که باورش این است که نگرانی های ناشی از یک دهه جنگ روی پرونده های مرتبط با تجاوزهای جنسی در ارتش آمریکا تاثیر گذاشته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار