امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81815
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، هادی موسوی ظهر امروز در نخستین نشست تخصصی و هم‌اندیشی شورای مشاوران و مسئولان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، هادی موسوی ظهر امروز در نخستین نشست تخصصی و هم‌اندیشی شورای مشاوران و مسئولان امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی شمال کشور، اظهار داشت: وزیر بهداشت توجه ویژه‌ای به ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا دارد.

وی با اشاره به اینکه یادآوری دفاع مقدس اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه بسط داده شود.

موسوی عامل پیروزی در دفاع مقدس را احیا فرهنگ ایثار و شهادت دانست و ادامه داد: حاکمیت فرهنگ ایثار و شهادت سبب شد تا در هشت سال دفاع مقدس مقاومت کنیم.

وی با بیان اینکه 300 هزار جانباز، 100 هزار جانباز شیمیایی، 40 هزار اسیر در دوران دفاع مقدس داشتیم، تصریح کرد: علاوه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، فداکاری مردم، اخلاق و تکریم به همدیگر، خلوص قلبی رزمندگان، همکاری و تعاون، وحدت و یکپارچگی مردم از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس محسوب می‌شود.

موسوی دور شدن از تفکر بسیجی و مکتبی را چالش بزرگ در جامعه دانست و یادآور شد: نکته مهم دفاع مقدس، داشتن تفکر مکتبی بود که امروز جامعه به آن نیاز دارد.

مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران با تاکید براینکه از لحاظ قانونی وظیفه دستگاه‌های اجرایی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، خاطرنشان کرد: تجلیل از ایثارگران، جانبازان، خانواده‌های شهدا و ارائه خدمات مطلوب به این قشر از جامعه کمترین کاری است که در مقابل رشادت‌های آنان می‌توان انجام داد.

وی دانشگاه علوم پزشکی مازندران را یکی از دانشگاه‌های فعال در امور ایثارگران دانست و ادامه داد: نظام ما یک نظام ارزشی دینی است، سیاست‌ها راهبردی رهبری در حوزه بهداشت و سلامت باید به درستی تبیین شود.

این مسئول با اشاره به اینکه طبق تاکید رهبری وقتی بیماری به مراکز درمانی مراجعه می‌کند باید دغدغه بیماری خود را داشته باشد، نه سایر مسائل جنبی، اظهار داشت: در بحث بهداشت و درمان باید به جایی برسیم که دغدغه رهبری این خصوص از بین برود.

مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگران افزود: دغدغه وزیر بهداشت رفع مشکلات مردم در بحث درمانی است.

موسوی بیان داشت: ضرورت دارد بسته تحول نظام سلامت در جامعه به درستی اجرا شود.
انتهای پیام/86006/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها