امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81820
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زرند، شهاب‌الدین غندالی ظهر امروز در همایش بزرگ فرهنگیان در این شهرستان اظهار داشت: صندوق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زرند، شهاب‌الدین غندالی ظهر امروز در همایش بزرگ فرهنگیان در این شهرستان اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان، 760 هزار عضو داشته و سهام و املاکی دارد که که این دارایی‌ها ارزش افزوده دارد.

وی تصریح کرد: پیش از این اعضای صندوق از مزایای ارزش افزوده بی‌بهره بودند که قرار شده با برنامه‌ریزی و محاسبات برای نخستین‌بار ارزش افزوده محاسبه و تبدیل به سرمایه شده و در اختیار اعضای صندوق قرار گیرد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه این صندوق دارای 22 شرکت در بخش‌های مختلف صنعت و معدن و بازار سرمایه و ساختمان است، بیان داشت: بر اساس آنچه در قانون تعیین شده تا پنج درصد حقوق معلمان می‌تواند در صندوق ذخیره شده و معادل همین مبلغ نیز از سوی دولت برای معلمان لحاظ شود.

غندالی عنوان کرد: این صندوق 18 سال است که فعالیت دارد از این رو اساسنامه آن نیاز به بازنگری و تغییر داشت که بر این اساس امکان عضویت بازنشستگان فرهنگی در این صندوق فراهم شد.

وی بیان کرد: اکنون 700 هزار بازنشسته آموزش و پرورش داریم که بنا بر اساسنامه جدید این افراد نیز می‌توانند به عضویت صندوق درآمده و ماهانه درصدی از حقوق خود را سرمایه‌گذاری کنند و تنها تفاوت عضویت بازنشستگان در صندوق این است که آنها سهم دولتی ندارند.

غندالی افزود: باید ظرفیت‌های آموزش و پرورش به منافع جامعه تعلیم و تربیت برسد نه اینکه وارد بخش خصوصی شود از این رو بنا داریم با انجام کارهای کارشناسی پرداخت سود اعضا را در دو بخش قابل برداشت و غیر قابل برداشت فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه اعضای صندوق حق دارند از هر گونه تغییر و تحول، میزان سهام و سود به دست آمده اطلاع پیدا کنند، گفت سعی داریم، تمام امکانات را به کار گیریم تا این اعتمادسازی فراهم شده و زمینه عضویت کامل فرهنگیان در صندوق ایجاد شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: اکنون 96 درصد فرهنگیان استان کرمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند و استان کرمان مقام اول عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان را دارد.

غندالی خاطرنشان کرد: 760 هزار نفر از فرهنگیان کشور معادل 74 درصد مجموع فرهنگیان عضو این صندوق هستند.
انتهای پیام/80022/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها