امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81821
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد آقاجانی در حاشیه چهارمین کنگره نارسایی قلب ایران در جمع خبرنگاران درباره تعرفه‌های درمان اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس محمد آقاجانی در حاشیه چهارمین کنگره نارسایی قلب ایران در جمع خبرنگاران درباره تعرفه‌های درمان اظهار داشت: تعرفه‌های درمان در سال جاری در شورای عالی بیمه تصویب شده و قرار است در هیئت‌ دولت بررسی شود. هنوز اظهار‌نظری مبنی بر تعرفه‌های درمان از سوی دولت صورت نگرفته و منتظریم این موضوع به طوری رسمی از سوی سخنگوی دولت اعلام شود.

وی افزود: در راستای اجرای برنامه حمایت از سلامت در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها وزارت بهداشت برای تحول درمان 7 برنامه ملی را در دست اجرا دارد.

به گفته وی نخستین مرحله استقرار این طرح‌ها در بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت از 15 اردیبهشت سال جاری آغاز می‌شود. مهمترین برنامه یارانه‌ای است که دولت برای خدمات درمانی خواهد داد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: از این تاریخ مردم در مراجعه به بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت با 10 درصد پرداخت هزینه‌ها می‌توانند بستری شوند. 90 درصد هزینه‌ها را نیز بیمه‌ها و دولت پرداخت می‌کنند. همچنین روستائیان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز فقط 5 درصد هزینه‌ها را خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم به مرور امکانات لازم برای ارائه خدمات در بیمارستان‌های دولتی را فراهم کنیم و طی ماه‌های آینده امیدواریم بیماران به خارج از بیمارستان‌ها هدایت نشوند.

وی از نوسازی و بهبود خدمات هتلینگ بیمارستان‌ها خبر داد و افزود: ارتقاء کیفیت خدمات بیمارستان‌ها از جمله نوسازی بیمارستانها از جمله تخت و سرویس‌های دیگر مثل تغذیه، بهبود کیفیت پرستاری و کمک‌پرستاری در نظر گرفته شده است.

آقاجانی از اجرای برنامه رایگان بودن زایمان طبیعی در بیمارستان‌ها از اردیبهشت سال جاری خبر داد و گفت: از این تاریخ زایمان طبیعی در بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت رایگان خواهد بود. وزارت بهداشت این طرح را به عنوان مشوقی برای کاهش زایمان سزارین در کشور که متأسفانه آمار آن به 54 درصد می‌رسد انجام خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه بالاترین آمار جهانی را در سزارین داریم و برای کاهش آن مشوق‌هایی را برای افراد در نظر گرفته‌ایم که رایگان بودن زایمان طبیعی از جمله آن است.

همچنین در مواردی که مادر مایل باشد و متخصص زنان مصلحت بداند زایمان طبیعی با بی‌حسی انجام خواهد شد و هزینه‌ای بابت آن گرفته نمی‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها