امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81822
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا لاشیئی در مراسم آغاز به کار بیستمین سمینار چشم پزشکی فارابی اظهار داشت: حوزه چشم پزشکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا لاشیئی در مراسم آغاز به کار بیستمین سمینار چشم پزشکی فارابی اظهار داشت: حوزه چشم پزشکی ایران از نظر تخصصی و همچنین مراکز و تجهیزات مورد نیاز بسیار پیشرفته و همتراز با سایر کشورهای پیشرفته دنیاست.

وی افزود: علاوه بر این متخصصان حوزه چشم پزشکی ایران در زمینه طراحی و تولید برخی قسمت‌های چشم به صورت مصنوعی دستاوردهای قابل توجهی داشتند که از جمله آن می‌توان به طراحی و تولید قرنیه مصنوعی و پروتزهای داخل قرنیه اشاره کرد.

وی با بیان اینکه برخی محصولات این حوزه برای اولین بار در دنیا در کشور ما تولید شده است، افزود: در زمینه جراحی‌های سطحی قرنیه و انواع پیوندهای چشمی پیشرفت‌های زیادی در کشور ما حاصل شده است.

این متخصص شبکیه چشم اظهار داشت: در حوزه بیماری‌های مربوط به شبکیه چشم نیز پیشرفت‌های قابل توجهی در کشور ما به دست آمده است.

لاشیئی به استفاده از سلول‌های بنیادین در رفع بیماری‌های شبکیه چشم در سطح تحقیقات حیوانی در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از پیشرفت‌های حاصل شده در این زمینه استفاده از سلول‌های بنیادی است که هم اکنون در مرحله تحقیقاتی بر روی حیوانات در کشور ما در حال انجام است.

وی افزود: فراهم‌آوری سلول‌های بنیادی شبکیه و عصب بینایی نسبت به قرنیه بسیار پیچیده و سخت‌تر است و داوطلبان انسانی برای استفاده از سلول‌های بنیادین شبکیه بسیار محدود هستند.

لاشیئی ادامه داد: به همین علت و به دلیل برخی مسایل اخلاقی استفاده از سلول‌های بنیادی منوط به ارائه مجوز از کمیته‌های تخصصی در سطح دولت‌ها شده است و همین مسئله تحقیقات در این زمینه را تا حدی با کندی مواجه کرده است.

معاون پژوهشی بیمارستان فارابی اظهار داشت: به طور کلی کشور ما در زمینه انجام پیشرفته ترین جراحی‌های حوزه چشم پزشکی هیچ محدودیتی نسبت به سایر کشورهای پیشرفته دنیا ندارد و تمام مراکز دولتی و خصوصی چشم پزشکی نیز مجهز به تجهیزات پیشرفته هستند.

لاشیئی افزود: همچنین سال هاست که دیگر بیماران حوزه چشم پزشکی به کشورهای دیگر اعزام نمی‌شوند و در مقابل بیماران زیادی از برخی کشورها برای دریافت درمان های پیشرفته به کشور ما مراجعه می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها