امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81832
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، اکبر پناهی ظهر امروز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهید مرتضی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، اکبر پناهی ظهر امروز در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهید مرتضی مطهری به تمام معنا یک معلم بود، اظهار کرد: روز 12 اردیبهشت ماه‌ جاری همایش استانی در مجتمع  اردویی شهر ابریشم برگزار می‌شود که در این مراسم جمعی از فرهنگیان و پیشکسوتان فرهیخته دستگاه تعلیم و تربیت استان حضور پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه دو نفر از معلمان نمونه اصفهان توانسته‌اند به مرحله کشوری راه پیدا کنند، افزود: در این مرحله 42 نفر از معلمان نمونه استان اصفهان مورد تجلیل قرار می‌گیرند که 25 نفر آن‌ها مرد و 17 نفر از آنها زن هستند.

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش استان اصفهان در مورد انتخاب معلم نمونه تصریح کرد: روند اجرایی انتخاب معلمان در هر مدرسه به نحوی است که هرکس خود را داوطلب  معلم نمونه بداند، فرمی را تکمیل و تحویل مدیر مدرسه می‌دهد که به ناحیه مربوطه معرفی کند.

وی با بیان اینکه این فرم‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، گفت: فرم‌های ارزیابی  از نظر دانشی، مهارتی و ارزشی دسته‌بندی می‌شوند که در این زمینه 3 هزار و 895 درخواست از نواحی و مناطق مختلف استان به این اداره کل ارسال شد.

پناهی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 19 معلم از بین فرم‌های درخواستی معلم نمونه معرفی شدند، افزود:در نهایت 515 نفر رتبه برتر نواحی کل استان را از سوی اداره کل کسب کردند، اما 44 نفر به مرحله نهایی معلم نمونه استان راه‌ پیدا کردند که دو نفر آنها معلم نمونه کشوری شدند.

وی از دیدار معلمان نمونه کشوری با رهبر معظم انقلاب در روز 17 اردیبهشت‌ ماه جاری خبر داد و بیان کرد: برنامه ‌عطر افشانی در گلزار شهدا، تجلیل از پیشکسوتان، عیادت از بیماران فرهنگی و سخنرانی پیش از نماز جمعه توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان از برنامه‌های گرامیداشت روز معلم در استان اصفهان است.

*کمبود 1675 آموزگار دوره ابتدایی در مدارس استان اصفهان

معاون پژوهش برنامه‌ریزی و منابع انسانی آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش تصریح کرد: استان اصفهان تنها در دوره ابتدایی یک‌هزار و 675 نفر آموزگار برای سال تحصیلی جدید کم دارد.

وی با بیان اینکه 4 هزار و 87 نفر آموزگار در کل استان اصفهان کمبود داریم، افزود: استفاده از نوبت دوم مدارس،طرح چند معلمی در علوم پایه، تربیتی و استفاده از سرباز معلم از راهکارهای پیشنهادی در وضعیت موجود است.

پناهی با اشاره به اینکه سرباز معلمی به یک سوم کاهش یافته است، بیان کرد: باید تمام راهکارها و نیز توان و انرژی خود را به کار بگیریم تا بتوانیم کمبود آموزگار را در دوره ابتدایی جبران کنیم.

وی طرح سرباز معلمی و نیز تامین نیروی زبده را از راهکارهای آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: به عنوان یک گزینه پیشنهادی قصد داریم از نیروی فارغ‌‌التحصیلان دانشگاهی برای تدریس در آموزش و پرورش استفاه کنیم.

انتهای پیام/63012/ل30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها