امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81838
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 156
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزان، فرهنگیان شهر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزان، فرهنگیان شهر تهران امروز با حضور محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش، اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، رضا امانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران و رؤسای مناطق و برگزیدگان این مسابقات در تالار فرهنگ برگزار شد.

اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در سخنانی اظهار داشت: در این مسابقات 500 هزار نفر از دانش‌آموزان سطح آموزشگاه‌های تهران شرکت کردند که 70 هزار نفر به مسابقات بین‌ مناطق رسیده و در نهایت 2 هزار نفر به مسابقات استانی راه یافتند.

وی ادامه داد: این آمار نشان می‌دهد قریب به 50 درصد دانش‌آموزان به قرآن اهتمام داشتند و کار ما نیز در مدارس ایجاد فرصت‌های تربیتی است که شامل فرصت‌های فرهنگی، علمی و هنری است.

چهاربند افزود: هرچه این فرصت‌ها بیشتر شود زمینه انس دانش‌آموزان با قرآن و نماز بیشتر شده و نسلی متعهد به آرمان‌های امام و قرآن تربیت می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: این مسابقات فرصتی برای تقویت انس دانش‌آموزان با مفاهیم قرآنی است و هدف اصلی، انس با قرآن و تربیت دینی است.

وی به وظایف آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: کاری که باید انجام دهیم این است که بانکی از اطلاعات دانش‌آموزان برگزیده ایجاد کنیم و در ارتقای توانایی‌های آنها تلاش کرده و بدانیم از بین همین‌ها مقام‌های بین‌المللی به دست می‌آید و آماده‌ایم در قالب هیئت‌ها و تشکل‌هایی آموزش‌های لازم را از طریق اساتید خوب کشوری به انها ارائه دهیم.

چهاربند خاطرنشان کرد: در حوزه قرآن، نماز و آموزش‌های دینی باید باشگاه پژوهندگان اسلامی مثل باشگاه برگزیدگان المپیادهای دیگر رشته‌ها ایجاد کنیم تا بتوانیم این استعدادهای بسیار خوب را پرورش دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به شخصیت شهید مطهری یادآور شد: ایشان نمونه بارز و تبلور معلم کامل بوده و زمینه‌های گرایش به اسلام را براساس فطرت آموختند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها