امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81841
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سال 2012 در سراسر جهان  آلودگی هوا در داخل و خارج از خانه منجر به کشته ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سال 2012 در سراسر جهان  آلودگی هوا در داخل و خارج از خانه منجر به کشته شدن 7 میلیون نفر شد که این نگرانی رو به رشد است.

گزارش OMS سازمان بهداشت جهانی مربوط به آلودگی در سال 2012 است که 7 میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان باختند و نشان می‌دهد بیشتر مرگ و میرها در اثر قلب و عروق بوده است که حدود 4 میلیون نفر در اثر آلودگی هوای داخل منزل توسط  اجاق‌هایی که با زغال سنگ و چوب می سوزند اتفاق افتاده است؛ علاوه بر این حدود 3 میلیون مورد مربوط به آلودگی هوا در خارج از خانه بوده است که نشان دهنده این است که بسیاری از مردم در داخل و خارج از خانه در معرض خطر هستند.

کشورهای واقع در جنوب و شرق آسیا، غرب اقیانوس آرام و مناطق ضعیف بیشتر تحت تاثیر این واقعه قرار گرفته‌اند.

به گفته «فلاویا بوسترئو» معاون مدیر کل سازمان بهداشت جهانی: هوای تمیز از بیماری‌های غیر واگیردار برای زنان، کودکان و افراد مسن جلوگیری می‌کند؛ بسیاری از زنان و کودکان در کشورهای کم درآمد در اثر آلودگی هوا کشته شده‌اند زیرا زمان بیشتری را در خانه با اجاق‌هایی که با چوب یا زغال سنگ می‌سوزد را صرف کرده‌اند.

به گزارش سازمان بهداشت جهانی مرگ و میر در سال 2012 از این قرار بوده است:

80 درصد در اثر بیماری‌های قلبی

10 درصد بیماری‌های انسداد ریه

6 درصد در اثر سرطان

3 درصد عفونت‌های تنفسی دوران کودکی

مرگ و میر در اثر آلودگی هوای خانگی:

60 درصد بیماریهای قلب و عروق

22 درصد بیماریهای انسداد ریه

12 درصد عفونتهای تنفسی کودکان

6 درصد سرطان ریه

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها