امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81854
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه در خصوص برخی گزارشها مبنی بر اخراج تعدادی از دانشجویان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه در خصوص برخی گزارشها مبنی بر اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در نروژ گفت وزارت خارجه موضوع را پیگیری می‌کند و در این زمینه سرپرست سفارت نروژ در تهران (در غیاب سفیر) نیز برای ارائه پاره‌ای توضیحات به وزارت امور خارجه دعوت شده که ناخرسندی کشورمان نسبت به نظرات مطروحه توسط یکی از افراد پلیس نروژ برایشان ابراز گردیده است.

این منبع آگاه گفت: «وزارت خارجه خواهان این شده که هرگونه موانع احتمالی برای تحصیلات دانشجویان ایرانی در این کشور برطرف گردد و ابراز امیدواری شده که مسئولین نروژی در این زمینه مساعت بیشتری نمایند.»

سرپرست سفارت نروژ در تهران نیز دانشجویان ایرانی در نروژ را در زمره بهترین دانشجویان خارجی در نروژ دانسته و گفته است، دانشجویان ایرانی دانش موجود در نروژ را افزایش می‌دهند و سیاست دولت و وزارت امور خارجه نروژ در مورد دانشجویان ایرانی تغییر نکرده است، ولی در هر حال موضوع را به اسلو منعکس و متعاقباً طرف ایرانی را از نتیجه مطلع خواهد نمود.

اضافه می‌کند به سفارت ایران در اسلو ماموریت داده شده است موضوع را پیگیری و روند را بطور مرتب منعکس نماید.

در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد مانع برای تحصیل و یا اخراج دانشجویان ایرانی در نروژ منتشر شده است. هفته گذشته نیز جسد یکی از دانشجویان ایرانی که گفته می‌شود توسط مقامات نروژی از تحصیل محروم شده بود، کشف شد.

انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار