امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81855
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مرتضی درزی رامندی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا امروز (چهارشنبه) با حضور در کاخ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مرتضی درزی رامندی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا امروز (چهارشنبه) با حضور در کاخ ریاست جمهوری اسلوونی، طی یک مراسم رسمی استوارنامه خود را به آقای «بوروت پاخور» رئیس جمهور این کشور تسلیم کرد.

رئیس جمهور اسلوونی در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر کشورمان در دوره ماموریت جدید خود در این کشور، تصریح کرد: «اطمینان دارم در این مدت باتفاق تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد درک و اعتماد متقابل سطح روابط دو کشور را بیش از پیش ارتقا دهیم.»

وی با استقبال از سیاستهای دولت جمهوری اسلامی ایران و تلاشها در جهت حصول به توافق میان ایران و کشورهای 3+3، از ایران بعنوان کشوری مهم، تاریخی و کانون ثبات در منطقه یاد کرد.

پاخور با ابلاغ بهترین آرزوهای خود برای دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، علاقمندی برای رایزنی طرفین جهت ایجاد سرفصل جدیدی از روابط را مورد تاکید قرار داد.

مرتضی رامندی نیز در این ملاقات با ابلاغ سلام دکتر روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران به رئیس جمهور اسلوونی، به تشریح سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تعامل سازنده با کشورهای جهان و ازجمله گسترش مناسبات با اتحادیه اروپایی و تقویت روابط با اسلوونی پرداخت.

وی با اشاره به روند مثبت گسترش مناسبات تهران- لوبلیانا در حوزه های مختلف، بویژه علاقمندی دو طرف برای افزایش همکاریها از جمله در زمینه های اقتصادی و تجاری، تلاش دو کشور برای تقویت و ارتقا سطح همکاریها، افزایش رایزنیها و توافقات فیمابین را خاطرنشان ساخت.

سفیر کشورمان تصریح کرد که موقعیت جغرافیایی، ارتباطی و اقتصادی مناسب ایران در منطقه و همجنین شناخت و جایگاه اسلوونی در بالکان و همجواری و دسترسی به غرب اروپا، زمینه های بسیار خوبی را برای همکاری دو کشور در بخشهای مختلف فراهم کرده است.

رامندی همچنین اطمینان داد که سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا حد اکثر تلاش و فعالیتهای خود را بر استفاده از ظرفیتهای فراوان سیاسی، اقتصادی، بازرگانی، فرهنگی، علمی، دانشگاهی و ورزشی معطوف خواهد کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها