امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81859
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت خارجه آمریکا، خانم «تینا کیدانو» رئیس مرکز هماهنگی ضدتروریسم این وزارتخانه، پس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت خارجه آمریکا، خانم «تینا کیدانو» رئیس مرکز هماهنگی ضدتروریسم این وزارتخانه، پس از انتشار گزارش سالانه در خصوص تروریسم، ضمن تأیید روند سریع گسترش تروریسم در جهان، از تبدیل سوریه به جولانگاه تروریست‌ها ابراز نگرانی کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های القاعده در سطح بین الملل، از تلاش رهبران این گروه برای تثبیت نظم در ارکان این گروه تروریستی و روی آوردن اعضای این گروه به اعمال مجرمانه برای تأمین نیازهای مالی روزافزون خود، افزایش گوهک‌های منشعب از القاعده و خشن‌تر شدن روند مبارزاتی این گروه را نشانه گسترش تفکر القاعده دانست.
گسترش فعالیت گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده از جمله «داعش» و «جبهه‌النصره» در سوریه و احتمال بازگشت تروریست‌هایی که از اروپا و آمریکا به این کشور رفته‌اند، در ماه‌های اخیر موجب نگرانی سرویس‌های اطلاعاتی غربی شده است.
پیشتر هم مقامات این کشورها هشدار داده بودند که بازگشت تروریست‌ها به کشورهای مبدا، با توجه به تجربیاتی که در سوریه کسب کرده‌اند، می‌تواند منجر به عملیات‌های تروریستی در آمریکا و اروپا شود. از همین رو، این کشورها تلاش می‌کنند با لغو تابعیت و یا بازداشت افراد بازگشته از سوریه، از حضور آن‌ها در کشورهای خود جلوگیری کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها