امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81870
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امورخارجه در دیدار صبح امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امورخارجه در دیدار صبح امروز هیات پارلمانی رومانی گفت: سابقه روابط دو کشور، که فراتر از یک قرن شده است، سرمایه ای ارزشمند برای پایه ریزی دور جدید همکاریهای دو کشور است.

وی نقش گروههای دوستی پارلمانی در تعمیق و توسعه روابط دو کشور در تمامی ابعاد را بی بدیل دانست و گفت: گروه های دوستی پارلمانی ظرفیت خوبی برای کمک به پیشرفت همه جانبه روابط و ارتباط بین ملتها می باشد. 

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و ژئواستراتژیکی جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه، آسیای میانه و ماورای قفقاز گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران تحکیم صلح و ثبات درمنطقه می باشد و ایران در  این فرایند علاوه بر تقویت همکاری و رایزنی با کشورهای همسایه به عنوان اولویت اول ، با کشورهای دوست در سطح منطقه ای و بین المللی نیز همکاری و رایزنی دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار امیدواری کرد سفر هیات گروه دوستی پارلمانی رومانی به جمهوری اسلامی ایران در توسعه و گسترش روابط دو کشور در ابعاد مختلف نقش خوب خود را ایفا کند.

سناتور سورین اشتفان روشکا استانسکو رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران دراین دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای این سفر را فراتر از تصور ارزیابی کرد و گفت:  ایران و رومانی دارای ظرفیت های فراوانی برای گسترش سطح مناسبات اقتصادی و تجاری هستند و با فعال سازی بخش های خصوصی به ویژه اتاق های بازرگانی و می توان فصل جدیدی از روابط دو کشور را ترسیم کرد.

وی با اشاره به حضور خبرنگاران و نمایندگان رسانه های مهم و پرمخاطب رومانیایی در ترکیب هیات اظهار امیدواری نمود باتوجه سطح خوب دیدارها ودستاوردهای این سفر، گزارش های خبری خوبی درمطبوعات و رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری رومانی در رابطه با ایران منتشر شود.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها