امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81871
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 111
«باقر الزبیدی»، یکی از رهبران ائتلاف شهروند عراق در گفت‌وگو با فارس در بغداد تصریح کرد: روز گذشته در میزبان هیأتی ارشد متشکل از سفرای سابق آمریکا و ...

«باقر الزبیدی»، یکی از رهبران ائتلاف شهروند عراق در گفت‌وگو با فارس در بغداد تصریح کرد: روز گذشته در میزبان هیأتی ارشد متشکل از سفرای سابق آمریکا و آلمان و انگلیس بودیم که مقرر بود بر روند انتخابات نظارت داشته باشند.

الزیبدی گفت: بیش از دو ساعت با این هیأت درباره روند انتخابات گفت‌وگو کردیم و ما از اینکه انتخابات تحت نظارت بین‌المللی و سازمان‌های جامعه مدنی و رسانه‌ها قرار دارد، خوشحال هستیم.

وی افزود: عراق شاهد رای‌گیری متفاوتی بود، تمام استان‌های عراق تدارکات گسترده‌ای برای این انتخابات در نظر گرفتند و پیش‌بینی می‌شود، میزان مشارکت در این دور از انتخابات به 65 درصد هم برسد و من بعید نمی‌دانم که جناح شهروند نتایج بزرگ و غیر منتظره‌ای به دست آورد که برای همه غافلگیر کننده است و ما دولت آینده را تشکیل خواهیم داد.

اما در خصوص نقش آینده ائتلاف شهروند در ائتلاف‌ ملی، الزبیدی گفت: پس از ناکامی و شکست دیگر ائتلاف‌ها و جریان‌ها در تبدیل ائتلاف ملی به یک نهاد و موسسه، امروز ما برنامه‌ای جامع برای این ائتلاف داریم تا آن را به موسسه و نهادی واقعی تبدیل کنیم که مشابه ائتلاف کردستانی و یا فراتر و قویتر از آن باشد.

وی ادامه داد: ائتلاف کردستان ممکن است با یکدیگر در داخل اقلیم کردستان اختلاف نظر داشته باشند، اما وقتی در بغداد حضور می‌یابند، متحد و یکپارچه هستند و من از برادران اهل سنت می‌خواهم که جناح واحدی را تشکیل دهند، حتی اگر در میان خود اختلاف نظر داشته باشند.

الزبیدی تصریح کرد: اگر بتوانیم با سه جریان قوی و قدرتمند کشور ائتلاف کنیم می‌توانیم رضایت دیگر ائتلاف‌ها برای پیوستن به خود را جلب کنیم و عراقی قدرتمند که همه در آن مشارکت دارند، را تشکیل دهیم و در این میان به نظر من ائتلاف شهروند قدرتمندترین و با کفایت‌ترین جریان برای تشکیل ائتلاف بزرگ ملی است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار