امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81884
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
«عزة الشابندر»، یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد گفت: اگر مردم عراق بار دیگر خواهان این باشند که «نوری ...

«عزة الشابندر»، یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد گفت: اگر مردم عراق بار دیگر خواهان این باشند که «نوری المالکی» برای سومین دور دولت آینده در عراق را تشکیل دهد، کسی نمی‌تواند مانع این امر شود و این منطق زندگی و قانون انتخابات و دموکراسی است.

شابندر با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌کند مالکی در انتخابات پیروز میدان باشد، گفت: این پیروزی برای وی چندان راحت نخواهد بود، چون ائتلاف وی نخواهد توانست به تنهایی دولت تشکیل دهد و ائتلاف وی با دیگر جناح‌ها و ائتلاف‌هایی که در پارلمان وجود دارد، با توجه به اختلاف‌هایی که با وی دارند، بسیار سخت خواهد بود.

شابندر همچنین پیش‌بینی کرد که دخالت‌های خارجی در مرحله آینده باز هم در عراق ادامه یابد و شاهد دخالت طرف‌های منطقه ای و بین المللی برای تاثیرگذاری بر طرف‌های سیاسی عراقی باشیم، اما این تاثیرگذاری این بار کمتر از دوره‌های قبل خواهد بود، چون کسانی‌که به خواسته‌های طرف‌های منطقه‌ای سر سپردند، نتایج سرسپردگی خود در عراق را دیدند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها