امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81885
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، واشنگتن چهارشنبه شب افرادی را که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نادیده بگیرند، به تعقیب قضایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، واشنگتن چهارشنبه شب افرادی را که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نادیده بگیرند، به تعقیب قضایی تهدید کرد.

«مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که در نشست خبری هفتگی صحبت می‌کرد، در واکنش به انتقاد پکن از تحت تعقیب قرار گرفتن یک فرد چینی به اتهام همکاری با ایران، گفت: «ما قوانین را اجرا می‌کنیم. ما به روشنی فعالیت‌های این فرد و تهدیداتی را که وی برای امنیت و ثبات جهانی دارد، تشریح کرده‌ایم. به همین دلیل هم هست که وزارت خارجه صراحتا جایزه‌ای را برای اطلاعاتی که منجر به بازداشت وی شود، اعلام کرده است.»

وی افزود: «ما علیه کسانی که قوانین را رعایت نکرده و تحریم‌های کنونی ما را نقض می‌کنند، تنبیهاتی اعمال می‌کنیم.»

وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه با صدور بیانه‌ای برای هرگونه اطلاعاتی که به بازداشت و یا محکومیت «لی فانگ وی»، بازرگان 50 ساله چینی متهم به دور زدن تحریم‌های ایران، منجر شود، جایزه‌ای 5 میلیون دلاری تعیین کرد. این فرد ساعتی پیش از آن هم از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به اتهام همکاری در دور زدن تحریم‌ها با ایران، در لیست سیاه قرار گرفته بود.

این اقدام آمریکا با واکنش منفی پکن مواجه شد. چین تحت تعقیب گرفتن این شهروند خود را به شدت محکوم کرده و آن را مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها