امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81886
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«احمد عبد العال»، نماینده سابق پارلمان مصر و نایب رئیس حزب ملی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاهره تاکید کرد: اگرچه تلاش می‌شود، بحث و مناقشه‌ای ...

«احمد عبد العال»، نماینده سابق پارلمان مصر و نایب رئیس حزب ملی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قاهره تاکید کرد: اگرچه تلاش می‌شود، بحث و مناقشه‌ای در احکام صادره علیه اعضای جماعت اخوان المسلمین و یا ممنوعیت فعالیت جنبش 6 آوریل صورت نگیرد، اما وقتی از بعد سیاسی و انسانی در این احکام دقت و تامل می‌کنیم، در می‌یابیم که این احکام بسیار سخت‌گیرانه صادر شده‌اند.

عبد العال در ادامه افزود: به نظر نمی‌رسد، دلایل ارائه شده موجب صدور چنین حکمی شود، چون در اینجا صحبت از جان انسان‌هاست، زندان یک موضوع است و اعدام موضوعی دیگر و رد این احکام از سوی مفتی مصر دلیل بر این امر است که دلایل حقوقی و قانونی و شرعی ارائه شده برای اجرای این حکم کافی و بسنده بوده است.

وی تاکید کرد: با اینکه من مخالف سیاست‌های اخوانی‌ها چه در پارلمان و چه بیرون آن بوده‌ام، اما به این احکام از بعد انسانی نگاه می‌کنم، درست است که مردم اخوانی‌ها را برکنار کردند، اما باید حرمت افراد نگه داشته شود، چون صدور حکم اعدام برای یک فرد امر ساده‌ای نیست و در این میان اگر تلاش می‌شود، اخوانی‌ها را تنیبه کرد یا آنها را از اقدامی از بازداشت راه‌های دیگری نیز وجود دارد.

عبد العال درباره انتقادهای بین‌المللی نسبت به صدور این احکام گفت:‌ این انتقادات بسیار عادی است چون حکم خیلی سریع و درباره تعداد زیادی از افراد و به شکلی غیر منتظره و بی‌سابقه و برای دومین بار و با همان سختگیری آن هم از سوی دادگاه المنیا صادر شده است.

وی نسبت به دخالت دستگاه قضایی در امور سیاسی و یا تحت تاثیر وضعیت سیاسی قرار گرفتن این دستگاه هشدار داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها