امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81890
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، رئیس‌جمهور موقت اوکراین روز چهارشنبه اذعان کرد که دولتش کنترل مناطق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، رئیس‌جمهور موقت اوکراین روز چهارشنبه اذعان کرد که دولتش کنترل مناطق شرقی را از دست داده و نیروهای امنیتی عملا نتوانسته‌اند از سقوط پی در پی شهرهای این مناطق جلوگیری کنند.

«اولکساندر تورچینوف» که در جمع گروهی از فرمانداران صحبت می‌کرد، با بیان اینکه بسیاری از نیروهای امنیتی به استقلال‌طلب‌های طرفدار روسیه پیوسته‌اند، گفت: «رک بگویم، نیروهای امنیتی نمی‌توانند اوضاع «دونتسک» و «لوهانسک» را به این زودی‌ها کنترل کنند.»

اظهارات تورچینوف یک روز پس از آن بیان می‌شود که معترضان در شرق اوکراین توانستند تقریبا تمام ساختمان‌های دو شهر «دونتسک» و «لوهانسک» را به تصرف خود درآورند. این در حالی است که نیروهای نظامی اوکراین از هفته گذشته عملیاتی را برای سرکوب معترضان آغاز کرده‌اند، اما این عملیات تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.

ساکنان شهرهای مناطق شرقی اوکراین از دو ماه قبل و پس از جدایی شبه‌جزیره «کریمه» از این کشور دست به تظاهرات زده و برگزاری همه‌پرسی‌های مشابه را خواستار شده‌اند. معترضان که عموما روس‌تبار هستند، تاکنون کنترل دستکم 10 شهر را به دست گرفته‌اند.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار