امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81891
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «پلیتیکو»، کاخ سفید پنج‌شنبه اظهارات «جان کری» وزیر خارجه آمریکا را، که نسبت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «پلیتیکو»، کاخ سفید پنج‌شنبه اظهارات «جان کری» وزیر خارجه آمریکا را، که نسبت به تبدیل اسرائیل به یک رژیم آپارتاید هشدار داده بود، «نادرست» خواند.

«جی کارنی» سخنگوی رئیس‌جمهور آمریکا که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت استفاده از عبارت «آپارتاید» اقدامی نادرست بوده، اما کری با بیان این عبارت قصد داشته مفهوم صحیحی را منتقل کند.

وی افزود: «سیاست کلی‌ای که بر آن تأکید شده و وزیر کری نیز قصد بیان آن را داشته... این است که باید نهایتا به دولت برسیم، یک دولت فلسطینی مستقل و یک کشور دموکراتیک اسرائیل.»

نشریه «دیلی‌بیست» این هفته متن اظهارات وزیر خارجه آمریکا در مورد وضعیت مذاکرات سازش را که پشت درهای بسته برگزار شده بود، منتشر کرد. کری در آن نشست نسبت به تبدیل اسرائیل به رژیم آپارتاید در صورت شکست مذاکرات سازش، هشدار داده بود.

این اظهارات کری موجب شکل‌گیری حملات متعدد لابی‌های صهیونیستی علیه وی شد، تا جایی که او نهایتا مجبور به اظهار ندامت از بیان این عبارت شد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها