امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81901
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آلبوم موسیقی «دیبا»  یکی از سه آلبوم یاد شده است که به خوانندگی مرتضی شنبه زاده و  اشعار محمد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آلبوم موسیقی «دیبا»  یکی از سه آلبوم یاد شده است که به خوانندگی مرتضی شنبه زاده و  اشعار محمد باقر محب، در یازده قطعه تولید و در دستگاه‌های ماهور، نوا، شور، شوشتری و دشتی نواخته شده اند.

«انتظار» و «گذشت روزگار» در دستگاه ماهور (برگرفته از قطعه ی قدیمی شوشتر)، «به یاد گذشتگان»، «چهار مضراب لیلی و مجنون» و  «چهار مضراب شور»  از ساخته های یوسف سابی زا، «ساز و آواز گوشه های محلی شوشتر»، «ادامه ساز» و «آواز دالدار » در دستگاه دشتی (برگرفته از قطعه قدیمی شوشتر)، «بهار شوشتر» در دستگاه «شور»  (برگرفته از قطعه قدیمی شوشتر)، «سایه کنار» در دستگاه شوشتری  (برگرفته از قطعه قدیمی شوشتر)، «آرام جان» در دستگاه نوا (برگرفته از قطعه قدیمی شوشتر) قطعات این آلبوم موسیقی را تشکیل می دهند.

آلبوم موسیقی «ویر» به خوانندگی و آهنگسازی زنده یاد مسعود بختیاری (بهمن علاء الدین) و سرپرستی و تنظیم ارژنگ سیفی زاده و تهیه کنندگی مرکز موسیقی حوزه هنری شامل قطعات ابوالقاسم خان، آواز کوگ نازنین، تصنه کوگ نازنین، صیادی، بازفت، ناسازگاری، آواز کوگ خوشخون، دراو، بیچیل مال و بنگ باو، 11 قطعه موسیقی آلبوم «ویر» را تشکیل می دهند.

سومین آلبوم موسیقی که به زودی علاقه مندان شاهد توزیع آن خواهند بود، «هوای لرسو» ست. «هوای لرسو» با اشعاری از جبار امیری و خوانندگی حشمت رجب زاده به تولید رسیده و آهنگسازی آن را اعضای خانواده ملکی، متشکل از 9 نفر انجام داده اند که در آن از سازهای کمانچه، عود، تار، سنتور، تنبک، دف و کمانچه آلتو استفاده شده و این هنرمندان در بخش هایی از کار نیز به صورت همخوان با یکدیگر همکاری کرده اند.

هوای لرسو، سیل مس، چهارمضراب و آواز، بارون بهار، راز نوشیا و بزم دوسی نیز به ترتیب تشکیل دهنده قطعات این آلبوم  هستند.

پیروز ارجمند مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری و دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مدیریت هنری سه آلبوم یاد شده را به عهده داشته است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها