امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81904
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روابط عمومی سازمان دارالقرآن‌الکریم اعلام کرد: جشنواره‌های قرآنی برای گروه‌های سنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روابط عمومی سازمان دارالقرآن‌الکریم اعلام کرد: جشنواره‌های قرآنی برای گروه‌های سنی مختلف برگزار می‌شود که یکی از جشنواره‌های قرآنی پیش‌بینی شده برای سال جاری برگزاری جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان است که در پنج گروه سنی و برای کودکان و نوجوانان کمتر از 17 سال برگزار می‌شود.

«مسعود وادی‌پور» مدیر امور ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الکریم با اعلام این خبر گفت: جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان در پنج گروه سنی شامل؛ «پیش‌دبستانی و اول دبستان»، «دوم و سوم دبستان»، «چهارم و پنجم دبستان»، «مقطع راهنمایی» و مقطع متوسطه و پیش‌دانشگاهی» برگزار خواهد شد و تمامی استان‌ها موظف به برگزاری آن تا پایان سال 1393 هستند.

وادی‌پور درباره رشته‌های در نظر گرفته شده برای این جشنواره‌های قرآنی گفت: جشنواره‌های قرآنی کودک و نوجوان در استان‌ها که براساس شرایط و مقتضیات هر استان تا پایان سال برگزار می‌شود شامل رشته‌هایی از جمله؛ «حفظ»، «قرائت»، «مفاهیم قرآن»، «تواشیح»، «خوشنویسی»، «نقاشی» و «مقاله‌نویسی» قرآنی است.

وی در خصوص تقسیم بندی رشته‌ها برای گروه‌های سنی مختلف گفت: رشته‌های پیش‌بینی شده در مقطع پیش‌دبستانی و اول دبستان شامل؛ حفظ 15 سوره آخر قرآن و نقاشی با مضامین قرآنی و رشته‌های پایه‌های دوم و سوم دبستان شامل؛ حفظ 25 سوره آخر قرآن کریم و نقاشی با مضامین قرآنی است، همچنین رشته‌های در نظر گرفته شده برای پایه‌های چهارم و پنجم دبستان حفظ 30 سوره آخر قرآن کریم، نقاشی با مضامین قرآنی و قرائت است.

وادی‌پور حفظ جزء سی‌ام قرآن، مفاهیم نیمه دوم جزء سی‌، همخوانی قرآن و تواشیح و خوشنویسی سوره مبارکه «قدر» را رشته‌های در نظر گرفته شده برای مقطع راهنمایی بیان کرد و گفت: رشته‌های در نظر گرفته شده برای مقطع دبیرستان و پیش‌دانشگاهی نیز شامل؛ قرائت، حفظ اجزاء 29 و 30 قرآن، مفاهیم جزء سی‌ام قرآن، همخوانی قرآن و تواشیح، خوشنویسی سوره مبارکه «قدر» و مقاله‌نویسی با مضامین قرآنی است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار