امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81908
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، پیش از ظهر امروز، هفتمین همایش هم‌اندیشی سراسری معاونان تهذیب حوزه‌های علمیه کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، پیش از ظهر امروز، هفتمین همایش هم‌اندیشی سراسری معاونان تهذیب حوزه‌های علمیه کشور به میزبانی معاونت تهذیب و تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه اصفهان و با حضور آیت‌الله طباطبایی‌نژاد برگزار شد.

در این همایش که بیش از 30 نفر از معاونان و مسئولان تهذیب و تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور حضور داشتند، ابتدا حجت‌الاسلام علیرضا باطنی، جانشین مدیر حوزه‌های علمیه استان اصفهان، اظهار کرد: ناخدای کشتی انقلاب ضرورت‌ها و نیاز‌ها را به خوبی رصد می‌کند و هوشمندانه براساس اولویت‌ها عنوان سال را تعیین می‌کند و در مقابل نیز انتظار می‌رود که تمام مسئولان و کشور با تمام توان و ظرفیت‌ها در تحقق آن اوامر بکوشند.

وی اضافه کرد: اگر رهبر معظم انقلاب از ما بحث پیگیری فرهنگی را به طور جدی مطالبه می‌کنند به دلیل تعالی تربیت است و بحث عام فرهنگی مثل موضوعات ترافیکی و ورزشی نیست.

جانشین مدیر حوزه‌های علمیه استان اصفهان تصریح کرد: موضوعی که امروز از ناحیه دشمن مورد حمله و هجمه قرار گرفته است و حتی شبکه‌های خارجی فارسی‌زبان علیه آن سخن می‌رانند، باید در یک حرکت تهاجمی و با یک مدیریت سازمان‌یافته و جهادی پاسخ داده شود.

وی ادامه داد: معضلات تربیتی و اخلاقی به عنوان چالش پیش‌روی جامعه و اجتماع است که این معضلات برطرف نمی‌شود، مگر با تمرکز بر مسائل آموزشی در امر تهذیب و تربیت که باید مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.

باطنی تاکید کرد: به برکت جمهوری اسلامی، وجود رهبر معظم انقلاب و حمایت ویژه ایشان از حوزه و روحانیت امروزه حوزه در نقطه طلایی و اوج خود قرار دارد و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده شود.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی، معاون تهذیب و تبلیغ حوزه‌های علمیه استان اصفهان گفت: هدف از برگزاری این سلسله نشست‌ها انتقال تجارب معاونان تهذیب حوزه‌های علمیه در بحث‌های فرهنگی و مسائل تربیتی و اخلاقی است.

وی افزود: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و نام‌گذاری سال 93 توسط ایشان مبنی بر" اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"به نظر می‌رسد که حوزه‌های علمیه و به ویژه معاونت تهذیب به امر فرهنگ و فرهنگ‌های داخلی حوزویان و بستر‌سازی پیرامون ارتقای فرهنگ عمومی بیشتر توجه و تاکید کنند و در لوای چنین نشست‌هایی به دنبال راهکار‌های مناسب برای اجرایی کردن و عملی ساختن منویات رهبر معظم انقلاب باشند.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه‌های علمیه استان اصفهان اظهار کرد: به دلیل اهمیت و توجهی که امروزه باید به مباحث تربیتی و اخلاقی در سطح جامعه و در بین حوزه‌های علمیه شود، باید با نگاه و دید خاص‌تری نسبت در راستای مسائل تربیتی و اخلاقی برنامه‌ریزی شود، چرا که زیر‌ساخت تمام مسائل آموزشی و علمی چه در حوزه علمیه و چه در سطح دانشگاه‌ها مسائل تربیتی است.
انتهای پیام/63030/ی40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها