امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81911
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌،معاون ادبیات وانتشارات سازمان حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به حضور انتشارات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌،معاون ادبیات وانتشارات سازمان حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به حضور انتشارات فاتحان در نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: انتشارات فاتحان وابسته به این سازمان امسال با  100 عنوان کتاب در عرصه فرهنگ وادبیات دفاع مقدس  در بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافته است.

سردار علی ناظری با اشاره ضرورت نشر آثار وخاطرات دفاع مقدس و آشنایی نسل جوان با مفاهیم ،فرهنگ وتاریخ این مقطع مهم تاریخی کشورمان تصریح کرد: انتشارات فاتحان وابسته به سازمان حفظ ونشرآثار دفاع مقدس به مدت 5 سال درحوزه نشر ارزش‌های دوران دفاع مقدس فعالیت مستمر دارد.

وی در همین راستا خاطر نشان کرد: در کنار فعالیت‌های خود سعی در تجمیع حرکت ستادی در استان‌ها نمودیم که امسال دو استان خراسان رضوی و اصفهان هم  به طور مجزا آثار خود را عرضه می‌کنند. وی تصریح کرد: با پیگیری از ستاد کنگره‌ها ی شهدادر استان‌ها، کتاب‌هایی باموضوع خوداستان ویگان‌هایشان دردفاع مقدس منتشر شده است.

معاون ادبیات و انتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: با فراهم‌سازی زمینه حضور استان‌ها، فعالیت‌ها موثرتر و مثمرثمرتر ادامه خواهد یافت.

سردار ناظری با اشاره به برنامه‌های این انتشارات در نمایشگاه بین‌المللی کتاب و ارائه آثار جدید گفت:همچنین طی دو نشست رونمایی تعداد هفت عنوان کتاب جدید نیز در حوزه ادبیات دفاع مقدس با حضور نویسندگان، پژوهشگران و علاقه‌مندان و اقشار مختلف مردم و از جمله سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار فضلی فر مانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه رونمایی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: انتظار داریم همه این آثار در مدت برگزاری نمایشگاه آماده شود و مراسم رونمایی آنها را در همین نمایشگاه برگزار کنیم.

سردار ناظری در ادامه به معرفی این آثار پرداخت و گفت: سه کتاب از مجموعه روایتگری مربوط به منطقه شمال غرب منتشر می‌شود که به منطقه‌های «پاوه»، «مریوان» و «سقز» می‌پردازد، همچنین دو اثر نیز درباره شهدای شاخص سال گذشته منتشر می‌شود که به زندگی‌نامه شهیدان «دیالمه» و « سید طاهره هاشمی» می‌پردازد.

معاون ادبیات وانتشارات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: یکی دیگر از آثاری که در آستانه انتشار قرار دارد به شهدای مهندسی در جنگ تحمیلی می‌پردازد و از میان این شهدا زندگی‌نامه مهندس شهید «امیر مهرداد» از شهدای جهاد دانشگاهی ودانشگاه صنعتی شریف را تشریح می‌کند. همچنین اثری نیز درباره زندگی «طیب حاج رضایی» با عنوان «پهلوان رخصت بده» با محوریت بازار و کسبه آن منتشر می‌شود.

وی با بیان این که این آثار در دو یا سه نوبت در نمایشگاه بیست و هفتم رونمایی می‌شود، به نشست‌هایی که توسط این مؤسسه برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: نشست «شناخت نقش مردم در دفاع مقدس و انعکاس آن در نشر و ادبیات» به همت نشر فاتحان وبا حضور پژوهشگران این عرصه از جمله محمد درودیان و گلعلی بابایی در نمایشگاه برگزار می‌شود

ناظری با اشاره به تسهیلات حمایتی این انتشارات گفت: همچنین مبلغ 20 میلیون تومان بن خرید کتاب از سوی این مؤسسه در میان بازدیدکنندگان با رویکرد دانش آموزان ؛دانشجویان و اقشار فرهنگی و بسیجیان و بازدید کنند گان از نمایشگاه توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: بیش از 60 فرمانده دوران دفاع مقدس و ده‌ها نویسنده دعوت شده‌اند تا با حضور در نمایشگاه به گفت‌و‌شنود با مخاطبان آثار این حوزه بپردازند، همچنین از نویسندگانی که تا امروز با نشر فاتحان همکاری داشته‌اند دعوت شده است تا در غرفه این انتشارات حاضر شوند.

انتشارات فاتحان در داخل شبستان مصلی، راهرو 22 غرفه 2 اماده استقبال گرم از شما علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی است.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها