امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81914
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ کتاب «بازاندیشی انتقادی» با عنوان فرعی «پرسش‌های اساسی جنگ و جنگ ایران ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ کتاب «بازاندیشی انتقادی» با عنوان فرعی «پرسش‌های اساسی جنگ و جنگ ایران و عراق، موضوعات و مسائل» به قلم فرانک جمشیدی منتشر شد.

این کتاب نقد و بررسی دو کتابی است که محمد درودیان درباره موضوعات جنگ نوشته شده و در 150 صفحه منتشر شده است.

همچنین کتاب «اثرنشان» با عنوان فرعی «درآمدی بر رویکرد نشانه شناختی به مفهوم سند و مطالعات اسنادی جنگ/ دفاع مقدس» نیز به قلم علیرضا کمره‌ای منتشر شد.

این اثر درباره مباحث معطوف به سندشناسی جنگ و دفاع مقدس موضوعاتی را طرح می‌کند و در 110 صفحه عرضه شده است.

این دو کتاب توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری منتشر و انتشارات سوره مهر آن را در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌کند.

علیرضا کمره‌ای، پانزدهم خرداد 1339 در همدان به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی را در همان دیار به پایان برد.

از دوران کودکی به دلیل شوق فراوان به مطالعه در اکثر کتابخانه‌های عمومی زادگاه خود عضو بود و از نخستین کسانی است که در سال 1348 به عضویت کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در همدان درآمد.

گشت و گذار در بازار کتابفروشان همدان از جمله علاقه‌مندی‌های وی بود و از سنین نوجوانی در محافل فرهنگی و مذهبی حاضر می‌شد.  

در سال 1357 وارد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران شد و پس از مدتی تحصیلات خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی همین دانشگاه پی‌گرفت.
 
نگارش مقالات متعدد، تدریس ادبیات، متون کهن و مباحث تاریخ شناسی، حضور فعال در کارگاه‌های آموزشی، عضویت در شورای علمی برخی نهادهای مطالعاتی و انتشاراتی مربوط به انقلاب و جنگ، مدیریت واحد پژوهش دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حضور و سخنرانی در میزگردها، همایش‌ها و نشست‌های تخصصی؛ دایره‌المعارف دفاع مقدس، تاریخ شفاهی و تاریخ جنگ، مشاوره پایان‌نامه‌های دانشگاهی و پروژه‌های مطالعاتی درباره موضوع‌های؛ تاریخ‌شناسی، ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، آغازه‌نویسی بر کتاب‌های متعدد، نقد و بررسی کتاب و انتشار مقالات پژوهشی و انتقادی در نشریات گوناگون، از جمله فعالیت‌های علمی و فرهنگی این پژوهشگرند. 

علیرضا کمری به خاطر کتاب‌ "نامه‌های فهیمه" در جشنواره ربع قرن کتاب دفاع مقدس رتبه ممتاز را کسب کرد و در هفدهمین دوره تجلیل از خادمان نشر، از سوی خانه کتاب به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شد.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها