امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81937
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کارگاه آموزشی روز پنج شنبه 11 اردیبهشت ماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کارگاه آموزشی روز پنج شنبه 11 اردیبهشت ماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود و حسن غفاری تدریس آن را بر عهده دارد.

غفاری، عکاس مستند اجتماعى با گرایش مردم نگاری در فضاهاى روستایی وعشایری است که علاوه بر تدریس در دانشگاه، دبیری بخش عکس پنجمین وششمین دوره جشنواره بین المللی تجسمی فجر و حضور در چندین  جشنواره و نمایشگاه عکس را در کارنامه کاری دارد.

وی با اشاره به گسترش تکنولوژی دوربین های تلفن همراه در میان مردم، آن را فرصتی برای بالندگی عکاسی می داند و اعتقاد دارد این تکنولوژی خواسته و یا ناخواسته همراه زندگى  ما شده است و گویى ماموریت دارد جهان ما را کوچکتر و ما را به هم نزدیک تر کند.

غفاری تولید عکس را که می تواند در هر زمان و مکانی انجام شود و نیز اشتراک گذاری سریع آن توسط کاربران تلفن همراه را به عنوان رخدادی مهم در حوزه عکاسی تلقی می کند که به طرح پرسشی اساسی خواهد انجامید: آیا عکاسی با دستگاه های تلفن همراه, عکاس را از داشتن ذوق، دانش، تجربه و معرفت انسانی زیبایی شناختی و نیز از هنر بی نیاز نموده است؟

مدرس کارگاه آموزشی زیبایی شناسی در عکاسی با تلفن همراه این نشست عکاسانه را بهانه اى می داند تا به همراه نمایش آثار تولید شده با این ابزار، پیرامون روش ها و نگرش هاى عکاسانه براى عبور از ساده انگارى و نیز کمک به افزایش سواد بصرى به گفتگو بنشینیم.

این نشست با بهره گیرى از آثار تولیدى آکو سالمى، مهدى فضل الهى، محسن چینه کش، شهرام شریف، یاسمن ده میانى، سروش جوادیان، على باقرى و آرش حمیدى که با دوربین عکاسى تلفن همراهشان عکاسى کرده اند، برگزار مى گردد.

این کارگاه آموزشی که یکی از سلسله کارگاه های آموزشی جشنواره فیلم و عکس همراه تهران است، با مشارکت خانه سینمای دانشگاهی ایران و دیجی کالا برگزار می شود.

شرکت تمامی دانشجویان و علاقمندان در کارگاه های آموزشی جشنواره رایگان بوده و در پایان به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره اهدا خواهد شد. علاقمندان می توانند برای ثبت نام به کانون فیلم دانشگاه ها مراجعه نموده و یا با دبیرخانه جشنواره به شماره 24843 تماس بگیرند. جدول کارگاه ها در سایت www.tfpt.mobi درج شده است.

معرفی چند نرم افزار تلفن همراه طراحی شده در دبیرخانه جشنواره و قرعه کشی و اهدای جوایز از سوی دیجی کالا از دیگر برنامه های روز برگزاری کارگاه است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها