امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81960
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 23
«کمال الساعدی»، یکی از اعضای ائتلاف دولت قانون عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد افزود: مهمترین قضیه ...

«کمال الساعدی»، یکی از اعضای ائتلاف دولت قانون عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد افزود: مهمترین قضیه این است که مردم عراق به شکلی گسترده پای صندوق‌های رای حضور یافته و پیروزی بزرگی را محقق کردند، در حالی‌که بسیاری بر ناکامی این انتخابات و با شکست مواجه کردن آن و ایجاد رعب و وحشت در میان عراقی‌ها جهت عدم حضور در انتخابات شرط بندی کرده بودند.

الساعدی تاکید کرد که ائتلاف متبوعش تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا زمینه‌های تشکیل دولت فرا جناحی را فراهم کند و ما اعتقاد داریم که عراق توان تجربه ناکامی‌ها و شکست‌های گذشته را ندارد و معتقدیم، در مرحله آینده از درس‌های گذشته برای دستیابی به موفقیت‌های بعدی استفاده خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد که به دست آوردن مهارت فقط از طریق کسب تجربه امکان پذیر است، در گذشته امکان مطرح کردن تشکیل دولت فرا جناحی وجود نداشت، چون شرکای ما این طرح را رد می‌کردند، حتی افکار عمومی نیز برای تشکیل چنین دولتی آمادگی نداشت، اما هم اکنون پس از آنکه مردم عراق سختی‌های تشکیل حکومت توسط یک گروه یا ائتلاف را دریافتند، خواهان تجربه این ایده و طرح هستند.

الساعدی درباره احتمال تشکیل سومین دولت توسط نوری المالکی نیز گفت: ما از به قدرت رسیدن کسی سخن نمی‌گوییم و هرگونه پیشگویی در این زمینه را تا زمان اعلام نتایج درست نمی‌دانیم، به همین دلیل باید در انتظار نتایج انتخابات بمانیم.

مرحله پایانی انتخابات پارلمانی عراق روز چهارشنبه برگزار شد تا 9039 نامزد نمایندگی پارلمان عراق برای کسب 328 کرسی با یکدیگر رقابت کنند.

سومین دوره انتخابات پارلمانی عراق، سومین انتخابات پس از سقوط رژیم بعث عراق و اولین انتخابات پس از خروج اشغالگران آمریکایی از این کشور در سال 2011 است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها