امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81967
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عراقی، کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج نهایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عراقی، کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور؛ طی یک ماه آینده اعلام خواهد شد.

«مقداد الشریفی» رئیس دایره انتخابات عراق طی یک کنفرانس خبری گفت: نتایج نهایی این انتخابات بین 20 تا 30 روز آینده اعلام خواهد شد و اعلام نتایج به تعداد شکایات ارائه شده به کمیساریا مربوط است و اگر تعداد این شکایات زیاد باشد، اعلام نتایج نیز دیرتر اعلام خواهد شد.

وی دیروز همچنین درصد مشارکت مردمی در این انتخابات را بین 60 تا 70 درصد اعلام کرد و گفت که از 20 میلیون و 432 هزار و 499 واجد شرایط در مرحله پایانی انتخابات، 12 میلیون و 101 هزار و 965 نفر رای داده‌اند.

آخرین مرحله سومین انتخابات پارلمانی عراق پس از سقوط رژیم بعث، از ساعات اولیه روز چهارشنبه شروع و با مشارکت تقریبا گسترده مردم ادامه یافت، ونهایتا در ساعت 18:00 (19:30 به وقت تهران) پایان یافت و بلافاصله روند شمارش آرا آغاز شد.

مرحله نخست این انتخابات از روز یکشنبه گذشته آغاز شده بود و تا دوشنبه ادامه داشت و عراقی‌های ساکن 19 کشور جهان آراء خود را به صندوق ریختند.

دوشنبه هشتم اردیبهشت، مرحله دوم و ویژه انتخابات پارلمانی عراق در سراسر این کشور برگزار شد و در آن نیروهای امنیتی و کارمندان وزارت بهداشت، زندانیان و بیماران بستری در بیمارستان‌ها آراء خود را به صندوق‌های رای انداختند.

سه‌شنبه گذشته روز آماده باش نیروهای امنیتی عراق برای حمایت از مراکز رای‌گیری و شرکت‌کنندگان در انتخابات بود.

فرماندهی عملیات بغداد در ارتش عراق، تمام ورودی‌ها و خروجی‌های پایتخت را از عصر روز سه‌شنبه بست و تمام 6 فرودگاه این کشور از نیمه‌های سه‌شنبه شب تا عصر روز چهارشنبه تعطیل اعلام شد.

انتهای پیام/غ

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار