امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81984
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 51
«مجدی قرقر»، یکی از رهبران «ائتلاف حمایت از مشروعیت» مصر که از جمله جریان‌های حامی اخوان المسلمین و «محمد مرسی»، رئیس جمهوری معزول مصر به شمار ...

«مجدی قرقر»، یکی از رهبران «ائتلاف حمایت از مشروعیت» مصر که از جمله جریان‌های حامی اخوان المسلمین و «محمد مرسی»، رئیس جمهوری معزول مصر به شمار می‌آید، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: احکام صادره علیه 37 اخوانی و همچنین احاله احکام 682 نفر دیگر و احاله آنها از این جماعت به مفتی مصر را دلیلی بر سیاسی بودن این احکام دانست که قصد دارد، نیروهای مخالف حوادث 30 ژوئن و حکومت کنونی را بیش از پیش تحت فشار بگذارد.

قرقر تصریح کرد: صدور این احکام بدون تردید بر پیچیدگی اوضاع در مرحله کنونی خواهد افزود و اوضاع جاری در مصر را بیش از پیش تشدید خواهد کرد، به ویژه آنکه در صدور این احکام بر مستندات و دلایل قانونی و قوانین استناد نشده است.

وی افزود: تاکنون طرح‌های بسیاری برای حل قضیه اخوان المسلمین ارائه شده، از جمله از سوی حزب سلفی «النور»، اما در خصوص هیچ یک از آنها توافقی حاصل نشد.

دادگاه المنیا حکم اعدام 37 نفر از اعضای جماعت اخوان المسلمین و حکم حبس ابد برای 682 نفر دیگر از اعضای این جماعت را صادر و برای تایید به مفتی مصر احاله کرد، در حالی‌که این احکام در دو عرصه منطقه‌ای و بین المللی با مخالفت‌های بسیاری مواجه شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها