امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81996
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۴
تعداد بازدید: 52
در پی اظهارات «مهدی دواتگری» نماینده مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی که مرگ «سایه مقدسی» دانش‌آموز 16 ساله مراغه‌ای در فرانکفورت آلمان را به ...

در پی اظهارات «مهدی دواتگری» نماینده مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی که مرگ «سایه مقدسی» دانش‌آموز 16 ساله مراغه‌ای در فرانکفورت آلمان را به دلیل کوتاهی وزارت خارجه و سرکنسولگری ایران در این شهر اعلام کرده، یک منبع مطلع در معاونت کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن عرض تسلیت به خانواده آن مرحومه و با بیان اینکه مایل نیستیم در شرایط فعلی تألمات روحی والدین این مرحومه، ورودی به جزییات این ماجرا داشته باشیم، خاطرنشان کرد: اظهارات نماینده مراغه در این خصوص عاری از حقیقت بوده و فاقد مستندات روشن و حقوقی است.

وی اعلام کرد: آمادگی داریم که در فضای مناسب مجموعه مستندات و مکاتبات خود را در این خصوص به اطلاع افکار عمومی، خانواده این مرحومه و مردم شریف مراغه برسانیم.

این منبع مطلع عنوان کرد: آقای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه علیرغم کثرت مشغله و تنها براساس وظیفه انسانی و اخلاقی، سه بار موضوع این مرحومه را در دولت مطرح و پیگیری‌های مکرری در این خصوص از طریق معاونت کنسولی صورت داد و دستور اکیدی به معاونت برای انجام اقدامات مقتضی صادر کرد.

وی گفت که مجموعه مستندات و مکاتبات مبنی بر حقانیت و صحت عملکرد وزارت خارجه در این خصوص به زودی در اختیار اصحاب رسانه و افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

این منبع آگاه تصریح کرد که وزارت امور خارجه کوچکترین نگرانی از طرح سؤال توسط نماینده محترم مراغه در مجلس شورای اسلامی از وزیر خارجه ندارد و آن را فرصتی می‌داند تا برای افکار عمومی و نمایندگان مجلس روشن شود که چه کسی از ابتدا خلاف قانون عمل کرده و به دنبال بهره‌برداری سیاسی است و چه کسی در این زمینه مسئول می‌باشد.

 

گفتنی است مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عجیب‌شیر در گفت‌وگویی از فوت «سایه مقدسی» دانش آموز 16 ساله مراغه‌ای در فرانکفورت آلمان خبر داده و گفته است: کوتاهی سرکنسولگری ایران در فرانکفورت آلمان منجر به این حادثه شده است.

رئیس کمیته مطالبات ملی مجلس با بیان این که وزیر امور خارجه را به مجلس احضار خواهیم کرد، گفته که ظریف باید در قبال این موضوع پاسخگو باشد.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها