امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8202
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 191
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المسلة»، شورای سیاسی عربی در «کرکوک» به دلیل افزایش جمعیت در این استان، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المسلة»، شورای سیاسی عربی در «کرکوک» به دلیل افزایش جمعیت در این استان، با ورود نیروهای حزب کارگران کردستان «پ‌ک‌ک»‌ به این منطقه مخالفت کرد در حالی‌که حزب ترکمانی عراق تنها خواستار مشخص‌شدن حضور عناصر این حزب در مرزهای اداری منطقه کردستان شد.

شورای سیاسی عربی در کرکوک طی بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ این شورا معتقد است که نیروهای پ‌ک‌ک نباید در کرکوک و مناطق اطراف آن سکونت کنند زیرا با سکونت آنها، این استان شاهد موج جدیدی از جمعیت خواهد بود و مرحله نوینی از اسکان آغاز خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، شورای سیاسی عربی توجه جامعه عراق و سازمان ملل متحد به این پدیده را خواستار شد تا از بحرانی‌شدن اوضاع عراق جلوگیری شود.

از سوی دیگر، حزب ترکمان عراق از مساله اسکان نیروهای حزب کارگران کردستان در مناطق ترکمن‌نشین ابراز نگرانی کرد و تنها خواستار مشخص‌شدن حضور نیروهای پ‌ک‌ک در مرزهای ادارای منطقه کردستان شد.

دفتر سیاسی این حزب در بیانیه‌ای تاکید کرد که ما از توافقنامه صلح میان ترکیه و پ‌ک‌ک استقبال می‌کنیم ولی از ورود نیروهای آنها به منطقه کردستان نگران هستیم زیرا اسکان آنها در این منطقه منجر به افزایش مشکلات و بحران‌ها می‌شود.

حزب ترکمان در ادامه افزود:‌ مناطق ترکمن‌نشین عراق از سه دهه پیش، متعرض حملات بوده است و در اثر این حملات، ماهیت ترکمنی و دیموگرافی‌اش تغییر کرده است. این منطقه در این سال‌ها شاهد سیل عظیمی از جمعیت از استان‌های جنوبی و شمالی عراق بوده است از این رو خواستار مشخص‌شدن حضور نیروهای پ‌ک‌ک در مرزهای اداری منطقه کردستان هستیم.

عناصر حزب کارگران کردستان هفته گذشته در 14 و 15 می (24 و 25 اردیبهشت) متشکل از دو گروه 15 نفره وارد دهوک عراق شدند.

در این خصوص، وزارت خارجه عراق با ورود عناصر پ‌ک‌ک به خاک این کشور مخالفت کرد، برای اینکه آنها را عامل برهم ‌زدن امنیت و ثبات کشور دانست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها