امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82022
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هزاران نفر در سراسر جهان در بزرگداشت روز کارگر راهپیمایی سراسری برگزار کردند. تظاهرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هزاران نفر در سراسر جهان در بزرگداشت روز کارگر راهپیمایی سراسری برگزار کردند.

تظاهرات سراسری روز کارگر همچون سالهای گذشته همراه با رخدادهایی بوده است و در برخی کشورها همچون ترکیه با ورود پلیس تظاهرات به خشونت کشیده شد و چندین نفر زخمی شدند.

مأموران پلیس حضور پررنگی در راهپیمایی‌های سراسری روز کارگر داشتند تا از بروز خشونت و درگیری جلوگیری کنند زیرا بسیاری از کارگران حاضر در تظاهرات‌، به دنبال اعتراض به اقدامات شدید ریاضت اقتصادی که موجب شده بسیاری از اروپایی‌ها در فقر و نیاز فروروند بودند.

روزنامه الحریت ترکیه گزارش کرد که برخی از ساکنان منطقه «بسیکتاش» ترکیه که تحت تأثیر غلظت بالای گاز اشک‌آور مأموران پلیس قرار گرفته بودند، مجبور شدند خانه‌های خود را ترک کنند و برخی خانواده‌ها در حالی که کودکانشان در آغوش داشتند، می‌دویدند. 

مأموران پلیس ترکیه در آنکاراً به سمت معترضان گاز اشک آور و پمپ‌های آب پرتاب می‌کردند و حدود 10 نفر از معترضان دستگیر شدند و مرکز شهر آنکارا هم‌اکنون با ترافیک سنگینی روبرو شده است و به طور کاملاً مسدود شده است.
 
در حین راهپیمایی‌های روز کارگر در شهر «دونتسک»، دهها نفر از معترضان به خیابان‌ها آمدند و خواستار استقلال مناطقی از اوکراین شدند.
اتحادیه‌های کارگری ایتالیا صدها هزار نفر از مردم را برای تظاهرات‌های روز کارگر گردهم آوردند و بر روی پرچم‌هایی که به دست داشتند شعارهایی مرتبط با بحران اقتصادی و کمبود شغل به چشم می‌خورد.

هزاران نفر نیز در مرکز «کی‌یف» گرد هم آمدند و سازمانهایی که در این راهپیمایی شرکت داشتند به ایتارتاس اعلام کردند که هیچ یک از کاندیدهای ریاست‌جمهوری اوکراین در این مراسم شرکت نکرده است.

تظاهرات‌کنندگان در کی‌یف خواستار اصلاحات قانون اساسی و برگزاری همه‌پرسی برای ایجاد وضعیت زبان روسی در کشور شده بودند.

تظاهرات‌هایی نیز در سراسر آسیا از جمله هنگ‌کنگ، جاکارتا، کوالالامپور، سنگاپور، تایپه و سئول برگزار شد و قرار بود در تظاهرات کره جنوبی به فاجعه غرق‌شدن کشتی که در آن دهها نفر جان خود را از دست دادند نیز اشاره شود.
تظاهرات به مناسبت روز کارگر در اندونزی و استقرار صدها پلیس برای جلوگیری از بروز خشونت

 
مأموران پلیس اندونزی نیز اعلام کردند که حدود 33 هزار نفر قرار است در جاکارتا تظاهراتی به مناسبت روز کارگر برگزار کنند. اتحادیه‌ها اعلام کردند که حدود دو میلیون کارگر در صدد هستند در پرجمعیت‌ترین کشور جنوب شرق آسیا در راهپیمایی روز کارگر شرکت کنند و خواستار بهتر شدن وضعیت شغلی خود شوند.

مأموران پلیس اندونزی اعلام کردند که تظاهرات در این کشور روز جمعه نیز ادامه خواهد داشت.

در کامبوج نیز نیروهای امنیتی مسلح به چوب و باتون دهها نفر از معترضان و تظاهرات‌کنندگان روز کارگر را در پارک آزادی «فنوم پن» متفرق کردند و چندین نفر نیز مورد ضرب و شتم پلیس قرار گرفتند.

در هنگ‌کنگ، سازماندهندگان اتحادیه‌های کارگری اعلام کردند که قرار است 5 هزار نفر به راهپیمایی آنها از پارک ویکتوریا به مقرهای دولتی بپیوندند و ساعات کاری در صدر درخواست‌های آنها است.

در سئول، 5 هزار کارگر نیز قرار است مقابل ایستگاه قطار سئول تظاهرات برپا کنند که البته این راهپیمایی تحت الشعاع حادثه غرق شدن کشتی کره جنوبی قرار گرفته است.

تظاهرات‌هایی نیز در مسکو به مناسبت بزرگداشت روز کارگر برگزار شد و مراسم روز جهانی کارگر برای نخستین بار بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از سال 1991، به میدان سرخ روسیه بازگشت.


راهپیمایی روز کارگر در شهرهای ترکیه به ویژه استانبول به خشونت کشیده شد
گاز اشک‌آور در استانبول موجب ترس و وحشت کودکان شده است
تظاهرات روز کارگر در استانبول و زخمی شدن برخی از تظاهرات کنندگان
یکی از معترضان در تلاش برای کاهش درد ناشی از گاز اشک‌آور که به داخل چشمش فرو رفته است
آماده باش پلیس ترکیه در خیابان های استانبول


 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها