امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۱۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82024
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق لحظاتی پیش در یک کنفرانس خبری حاضر شد تا درباره انتخابات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق لحظاتی پیش در یک کنفرانس خبری حاضر شد تا درباره انتخابات پارلمانی عراق که دیروز آخرین مرحله آن برگزار شد، با خبرنگاران سخن بگوید.

وی در این کنفرانس گفت: از همه افرادی که در انتخابات شرکت کرده‌اند - چه کسانی که پیروز می‌شوند و چه کسانی که پیروز نمی‌شوند- دعوت می‌کنم که در مرحله بعدی نیز برای ساخت کشور حاضر باشند.

مالکی همچنین با انتقاد از کارشکنی‌های برخی در دوره تبلیغات انتخاباتی، خواستار حضور این افراد نیز در فرایند تشکیل دولت شد.

مالکی همچنین تأکید کرد که نیروهای امنیتی این کشور با تلاش‌های برخی طرف‌ها برای شکست انتخابات مقابله کرده‌اند.

نخست وزیر عراق انتخابات پارلمانی این کشور را حماسه‌ای تاریخی نامید که مردم این کشور آن را به تصویر کشیده‌اند و گفت: مراجع دینی با بی طرفیشان نقش بسزایی در موفقیت انتخابات بازی کرده‌اند با وجود اینکه برخی طرف‌ها به دنبال ایجاد تشویش بودند.

مالکی افزود: انتخابات امسال به دلیل اینکه با بودجه دولت عراق برگزار شده بود و حتی یک سرباز خارجی در روند برگزاری آن حضور نداشت منحصر به فرد است.

وی ضمن تقدیر از کمیته عالی انتخابات عراق در برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام کرد افرادی که در راستای تقلب در انتخابات گام برداشته بودند در بازداشت به سر می‌برند.

وی همچنین رسانه‌های عربی و جهانی را شاهد این رویداد نامید و از تلاش آنها در انعکاس این انتخابات تقدیر کرد.

مالکی گفت که دموکراسی خواست عمومی است و به در عراق دیگر سهم خواهی صورت نخواهد گرفت و دموکراسی توافقی نیز اجرا نخواهد شد بلکه بلکه دولت اکثریت سیاسی ایجاد خواهد شد.

وی «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق را برادر خود خطاب کرد و گفت که او می‌تواند بر اساس برخی شرط‌هایی همپیمان نیز باشد.

مالکی گفت: برایم نخست وزیر شدن برای یک دور دیگر اهمیتی ندارد اما اگر انتخاب شدم ناچار به تعهد و پذیرفتن آن خواهم بود.

وی همچنین خواستار گفت‌وگوی فراگیر برای پایان دادن به اختلافات همه طرف‌ها شد.

مالکی ضمن اشاره به تماس‌هایی که با برای تشکیل دولت اکثریت سیاسی گرفته شده گفت که ائتلاف دولت قانون که او ریاست آن را به عهده دارد توافق‌هایی بالاتر از نصف به علاوه یک در پارلمان را به دست آورده است.
انتهای پیام/ب
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها